CV

Olga Karpecká

Kontakt: o.karpecka@gmail.com, (+420) 728 561 744

2008 - 2013 - VŠE v Praze, Fakulta informatiky a statistiky, titul Ing.

Projekty a pracovní zkušenosti: 

Rekola.cz - koordinátor marketingu a produkce
Originální český bikeshareing spustil 21.3. svůj už třetí rok provozu. Příprava materiálů, nové natextování webu a plán komunikace, v kamarádském a neziskovém startupu jsem pomohla, jak se dalo a pokračuju na dobrovolnické bázi. 

Fashion Map goes live @boho
Společný projekt portálu Fashion Map a Boho vintage concept store. Tříměsíční pop-up mladých návrhářů včetně doprovodných akcí, od designu a realizace prostoru, přes vyjednávání s dodavateli až po praktické personální zajištění projektu. 

Vseproonline.cz - copywriter
Jak se dostat na přední pozice ve vyhledávači? Nestačí jen know how, je nezbytná i záplava SEO optimalizovaných textů které jsem vytvořila pro klienty z různých oborů. 

.11 - copywriter, produkce
Copywriting je krásný. Ať už pro VIP fitness klub nebo pro centrum bezpečnostních schránek, funkční a srozumitelné weby jsou základem prezentace firmy. 

Praha 3 - produkce Seafood festival a Vinohradský gurmet 2015
Dobré jídlo je základ. Jak dostat na jedno místo ty nejlepší restaurace a zároveň dostatek hladových návštěvníků? Jak postavit stánky na omezený prostor a zajistit, aby byli všichni spokojeni a dobře se bavili? Od kontaktování restaurací, přes smlouvy až po realizaci na místě a následný úklid po akci, jako produkční jsem se nezastavila. Ale ten pocit z dobře vykonané práce a překonání všech problémů, za ten bolavé ruce a únavu stojí. 

Underline a.s. - account executive, produkce (leden 2015 - listopad 2015)
Běžnou exekutí práci vytrhla zakázka na stínové produkci akčních letáků pro klienta z retailu. Komunikace s klientem, vedení teamu grafiků a napínavé chvíle před uzávěrkami prověřily schopnosti všech. Pracovat pod extrémním tlakem devatenáct hodin denně je na omezenou dobu reálné. 

MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. - asistant to buyer - Bread and pastry & Delicatessen 
(leden 2014 - leden 2015)
Každé dva týdny administrativa letákových akcí, průběžně administrativa cen a komunikace s dodavateli. Nudná rutina. Kolik ale potřebuje pekárna pecí, když v šest hodin ráno musí být rozpečeno deset bochníků chleba a o hodinu později třicet francouzských baget? A jaké bagety nabízí nejlepší poměr ceny a kvality? V projektu pekárny pro Makro Brno jsem se postarala o praktický výběr sortimentu i přípravu degustací a vytvořila flexibilní kalkulátor počtu pecí.

Fashion Map.cz - redaktor (srpen 2013 - dosud)
Ne všechny texty na nezávislém portále o české módě musí být pochvalné. Rozhovory, kritické reportáže a kritiky kolekcí návrhářů, včetně kompletního vykrývání fashionweeků v ČR (MBPFW, Unique FW) i v zahraničí (Budapešť, Kodaň). 

Mui.cz  - redaktor, produkce
Jak postavit lifestylový online magazín pro ženy? Nesmí chybět móda, krása ani vaření a tvoření a k textu bezpodmínečně patří krásné fotografie. Zorganizovat team na focení, připravit lokaci a scénu, případně vše i vyfotit a fotky upravit a hlavně, něco hezkého k tomu napsat. Škoda, že majitel neodhadl své možnosti a projekt trval jen krátce. 

Mars Czech s.r.o. - VŠE Ambassador - stáž
Jak přesvědčit nadané studenty, aby své životopisy poslali právě do vaší firmy, abyste si jako zaměstnance mohli vybrat ty skutečně nejlepší? Jak prezentovat společnost na veletrhu a předat její vize tak, aby to fungovalo? Koncept microsite i povedená prezentace zahrnující pohodlné sedací vaky i živé psy přinesly dvojnásobek životopisů oproti předešlému roku. 
Apricot s.r.o. - FB specialist, blogger
Přiveďte na FB stránku obchodního centra co nejvíce fanoušků. Produkce focení na bilboardovou reklamní kampaň včetně castingu, ale i kreativa soutěží spojujících digitální svět s reálným přinesly nové fanoušky a ušetřily náklady na hostesky a pomocný personál. První setkání se světem reklamy mi přineslo množství zkušeností. 
www.mdls.cz  - produkce, šéfredaktor
Jak z obyčejného online magazínu o modelkách udělat významné módní médium? Vytvoření a realizování konceptu na podporu mladých fotografů, designérů, MUA a stylistů přineslo nové editorialy, a nové čtenáře a inspirovalo i konkurenci. 

Další zkušenosti a praxe:
dTest - asistent marketingu
Pivovary Staropramen - operátor telesales
Factory AD - prodavačka v pop-up českého designu
Česká televize - projekt Já Mattoni - runner
The Last Visa - hairstylist pro kompars
Konzultace bakalářských a diplomových prací v oboru demografie a marketingu, spolupráce s módními designéry (Lote, Liliana Pham, Kamila Vodochodská, Nanay Afandayeva…)

Orientační Textfolio

SEO texty

ESKA pro Soffa mag

Snaha - tisková zpráva

Vaševýživné.cz
https://docs.google.com/document/d/1JFTtQeoZWiGbkF_Zzc7e3FgRInRUPVWlZTJzdR9iJGw/edit?usp=sharing

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz