Ing.


Vím že už to je tak měsíc, co jsem se tady objevila naposledy. Dlouhá proluka nevznila proto, že by se nic nedělo, právě naopak. Zatímco v jednu chvíli všechno šlape a funguje, v jinou se priority přehazují a je třeba začít odznova.

Poprvé za hodně dlouhou dobu se i přes všechno možné cítím svobodná, klidná a natěšená.

Včera se mi podařilo obhájit diplomovou práci, takže neoficiálně se můžu titulovat Ing. (Ne že bych byla nějak extrémně pyšná, vysokou školu má dneska skoro každý, ale uspokojivé je to, že teď už si na mě nemůže vyskakovat nikdo z rodiny, ani pan inženýr tatínek - všichni jsou na tom buď stejně, nebo hůř.)

Předevčírem jsem se rozloučila se zrzavou barvou vlasů, která mě provázela poslední více než čtyři roky.

A čeká mě jedna módní akce za druhou, ne jako bloggerku ani jako VIP spolupracovnici, ale jako obyčejnou šedou myšku, která bude s tužkou v ruce zapisovat a zapisovat.

Myslím, že člověk, na rozdíl od mrkve, roste když jsou ti kolem něj vyšší, než on sám. Shodou náhod jsem se setkala s lidmi, kteří mě převyšují, motivují a učí. Taky jsem zjistila že prostě nejsem extrovert, že mlčení mi nevadí, před párty dám přednost dobré knize.

Třeba to tady upadne a zaroste pavučinami. Třeba budu hledat místo, kde se budu moct svobodně vyjádřit. A třeba nebude co říct.

Každopádně, děkuju za ten čas, který jsme tady spolu strávili. Blog byl pro mě vždycky odpočinkem od školy, místem pro setkávání a vrbou, která ochotně šustila listovím, na důkaz toho že mě chápe.

Olga

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz