Fuga

(Speciální příspěvek s fotkama autorky!)

Moje vědomí by na to snad zapomělo. Moje podvědomí by mě nutilo se s tím neustále trápit a srovnávat.
Ale nakonec to hezky rozsekla redaktorka Vice v tomto článku. 
Je načase tuhle kapitolu zavřít...nebo teda, aspoň si přiznat, že ideál krásy se změnil, aniž bychom si toho všimli. Najednou jsou tady tyhle mezery a já nevím, jak se k tomu postavit.

Fugy mezi nohama, jako to nazvala moje máma, tady byly odjakživa. Někdo má, někdo nemá, ale nikdy to nebyl znak krásy, něco co by se vystavovalo. Naopak. Kdo měl hubené nožky ze kterých se dalo dobře číst, raději je schoval pod sukni, případně pod širší kalhoty. Dokonce ani ty modelky to neměly a missky?
  Je to už minimálně deset let, co se moje máma zvedla znechuceně od televize s tím, že finalistky miss mají fugy mezi nohama a že ji to nebaví. Jenomže to byly takové ty malé trojúhelníčky volného prostoru hned pod rozkrokem. Takové ty lehce provokativní až vulgární... co mám teď i já.

Jenže dneska, dneska je to jiné. Ve starých knihách se psalo, že mezi ideálníma nohama žena udrží čtyři mince. Stehna, kolena, lýtka a kotníky se měly dotýkat a to tak nějak stejnou měrou, a tomuhle nákresu jsem tak nějak, naivně, podřídila požadavek na mé nohy. A věřte, že když chcete, aby se poctivým X-kům lehce dotýkaly kotníky, kolena, ta je tam hodně těžké nacpat. Snažila jsem se, abych i přes tento handicap měla hezké tvary. A i tak mám problém přibrat přes lýtka.... no, a zatímco jsem řešila nebezpečnou blízkost kolen, čas oponou trhnul a máme tady toto.

Jasně, než si toho všimnou i "obyčejní" na internetu nezávislí lidé, bude to ještě chvíli trvat, ale nakonec se to zažere do podvědomí nejen lidem závislým na internetu. Zatím se nad tím můj muž a starší pánové ještě pozastavují a řeší, za co by takovou slečnu chytili a jak je v takových případech vyřešeno tlumení otřesů při jisté delikátní činnosti... ale ti mladí, ti to prostě vezmou tak jak to je a budou to brát jako ideál krásy. Nebo ne?

Abyste to pochopili, je mi jedno, jaké kdo má co, člověk si svou genetickou výbavu nevybírá. Někdo má odmalička nožičky jako hůlčičky, s vystouplými koleny, a i kdyby se ládoval jenom fastfoodem, změnit se to nepovede. Někdo má těžší podvozek, a jeho kotníky vypadají štíhle jen na podpatcích vyšších než 10cm. Někdo má stehna a kolena u sebe, někomu se kolena dotýkají, jen když nohy překříží. A všechno by to bylo OK, kdyby do módy nepřišly minišortky a superskinny kalhoty. Zatímco kus ženské v tom vypadá jako nepovedená tlačenka, elastan deformuje do podivných tvarů a rozhodně nelichotí, když se sejdou děvčata z opačného konce tvarového spektra, vypadá to spíše, jako když stará piána dostanou vycházku.

A zatímco u těch, které jsou skutečně ženské, se můžeme ušklíbat, můžeme kritizovat nerozum, špatný životní styl a nedostatek vkusu, jako se to často děje na Módním pekle, u těch štíhlounkých si  netroufáme nic namítat. Ale já protestuju. Nebaví mě ani dívat se na ty pokrouceniny v černých punčocháčích, které čouhají z jeansových šortek, nebo jsou nedejbože ještě opticky deformované přidáním nadkolenek. Obzvláště v kombinaci s podpatky je pak chůze takových slečen pikantní, botky mají tu nepříjemnou vlastnost vychylovat se do stran a nad výslednou křivkou by nejeden secesní umělec zaplesal.

Tohle prostě stojí za to vidět.

Zkrátka a dobře, nevím, co si o tomhle trendu mám myslet. Jako správný wanna be fashion insider bych se asi měla přizpůsobit, a to už vůbec nemluvím o tom, že je velmi těžké najít inspiraci pro vlastní styl, když je všechno nafocené na lidech s fugou. Ale na druhou stranu, v rámci zblblosti jsem se tohohle vzhledu snažila dosáhnout... a sice, když se předkloním, tam něco je, ale jinak je efekt minimální. A tak prohlašuju, že to jsou beztak kyselé hrozny, a zvedám ruku zároveň se všemi, kteří pokrouceným párátkům nefandí. Ostatně...vystavovat něco takového, to už je snad na hranici nějaké psychické poruchy, ne?

simulace bot na podpatku
kolena se dotýkají
kotníky se dotýkají

 

Co myslíte vy? Je to směr, kterým se lidstvo vydá tak jako se vydalo směrem korzetů před pársty lety? Budeme mít časem korzetové kalhoty, které nám budou tvarovat stehna? Budeme svoje děti nutit jezdit na koni nebo na něčem podobném? Budou se nosit jenom takové modely, které tuhle dokonalost ještě zvýrazní a ukážou?
A nebo to je slepá ulička vyhrazená pro teenagery, trend, který bude nakonec udusán starým dobrým sexuálním pudem?
A vůbec...máte mezeru mezi stehny? Máte "čitelné" nohy? Nosíte legíny a mikrošortky? A líbil by se vám tenhle trend, kdyby jím nebyl internet zahlcený?


Ps: Krajkové šortky jsou k prodeji. Jak vidíte, na mě nevypadají úplně lichotivě ;-)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz