Před operou, za operou...

Ze svého okolí mám vypozorováno, že když se někdo ocitne v roli single, jeho pracovní výkony jdou razantně nahoru. I u mě to tak trochu platí, od té chvíle co mi uletěl muž, je pro mě práce něco víc. Těším se na každou příležitost něco dělat a pokud je to něco krásného s příjemnými lidmi, tím víc.

Na sobotní Ples v Opeře jsem se těšila snad ještě víc než ti, kteří obdrželi pozvánku a lístky. Všeobecně mě více baví backstage, všechno to chytání předem, vybuzená kreativita a stres, přerod krásné dívky v pohádkovou princeznu. Popravdě, v tomto případě jsem se cítila tak nějak zvlášť poctěna. Ples v Opeře, všechny ty VIP a další, výtvory kadeřnictví z centra města a mezi tím ty moje? Paráda. Navíc, pro Niku se tak nějak jednalo o první ples v životě...

O tom, že Simona bude mít vlasy vyčesané, bylo rozhodnuto prakticky hned. Šaty bez dekoltu by cokoli jiného "zabilo" a vzhledem k jejich "neprinceznovskému" střihu a tomu, že Simone už je paní, jsme se rozhodly vynechat pěšinku a drdol nechat mladistvě volný. Zatímco zepředu tak nic neodpoutávalo pozornost od obličeje a náušnic, ze strany bylo na co se dívat.
To Aneta, PR managerka Check Czech Fashion, původně přišla s trochu odlišnou představou, než s jakou odcházela. Její dlouhé vlasy by snad ani nepotřebovaly úpravu. Nakonec jsme se však shodly, že rozpuštěný účes se na takovou událost nehodí a "řecká" říza Heleny Mertlové tak byla doplněna o "řecký účes" tvořený spletenými vlnami. Pro objem a svěží look jsem vynechala pěšinku, takže 90 minut práce na konečném výsledku rozhodně nebylo vidět. ;-)
A nakonec, Niki a Lucka. Když mi týden před plesem do schránky přistál zoufalý vzkaz poptávající nejen vlasy, ale také šaty, problém se povedlo vyřešit během několika hodin. V ateliéru Kamily Vodochodské jsme vyzkoušely všechny společenské šaty z aktuální i minulé kolekce a opravdu bych vám přála zažít tu chvíli, kdy se klientka dlouze, spokojeně prohlíží v zrcadle, překvapená svou vlastní krásou a dokonalostí :-)
Na look Lucky a Niky se objevilo dost kritiky, nicméně, ráda bych sama za sebe řekla, proč jsem spokojená a za tím jak to dopadlo si stojím.

Nika je mladinká slečna, která už za sebou sice má taneční, ale Opera byla její první ples. V zemích s tradicí to znamená, že dotyčná je uvedena do společnosti, představena v celém svém mládí a kráse spolu s dalšími dívkami, ve sněhobílé róbě. Tady nic takového není a proto bylo třeba vymyslet takovou kombinaci šatů, líčení a účesu, která by tak tři roky přidala, ale zároveň byla dostatečně dívčí :-) Světle růžové šaty s holými zády byly už od počátku jasnou volbou stejně jako to, že účes bude vyčesaný. (Nika má poměrně krátký krk a šaty jsou bez dekoltu.)
Až před plesem jsem zjistila, že dát ten správný tvar neuvěřitelně hustým a poměrně dlouhým vlasům nebude taková legrace. Na foukanou už nebyl dostatek času, nakonec tedy zvítězil drdol z vlasů bez jakékoli tepelné úpravy. Ehm, ano, Niki vypadá starší. Není to romantické, princeznovské, holčičí, je to klasické. Ale pokud jsme nechtěli, aby v růžových šatech vypadala jako bonbon, kudrlinky nepřipadaly v úvahu ;-)


Lucka už má teenage věk za sebou, proto jsme si mohli dovolit trochu experimentovat. Kdy jindy je čas na odvážné kreace než ve dvaceti, kdo jiný by je měl nosit než dívka s dokonalou postavou? Zatímco na maturitním plese v bílých šatech byla romantická a dívčí, vysokoškolačka už si může dovolit být femme fatale. A navíc, kdy jindy ukázat, že to není jenom slušná studentka s dobrým vkusem, ale že v ní je i něco víc? Proti černé róbě, pod kterou se oblékly už jenom kalhotky s vysokým pasem, nic nenamítali ani rodiče, a tak bylo rozhodnuto jak o šatech, tak o účesu a doplňcích. V jednoduchosti je krása a hladký culík s lesklými peckami v uších tak nerušily celkový dojem a neodváděly pozornost od Lucčiny osobnosti. :-)
Není dokonalá?
Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz