Daily style launch party

Lidé říkají, že je třeba se socializovat. Ve škole říkají, že novinář musí být drzý a aktivní. 
Nemá smysl chodit do kabinetu zajímavostí. Některé akce jsou lepší. Mnohem lepší. 
Velká úvodní párty jedinečného módního portálu Daily style byla plánovaná dlouho dopředu a pro spolupráci se povedlo získat to nejlepší české módní scény. 
Skvělá party se povedla přesně tak, jak bylo zamýšleno, lidí bylo tolik, že nebylo vidět na molo a šampaňské teklo proudem. Výborný večer!

A teď vážně. O co vlastně šlo a co to vůbec Daily style je?

Daily style je: Internetový módní magazín s každodenními novinkami ze světa módy, radami stylistů, tipy aj. Podle počtu přispěvatelů spíše magazín než blog. A podle témat rozhodně projekt s velkými ambicemi.
Daily style má dokonce vlastní fórum na Módním pekle a má i svoji anglickou mutaci. (To jen tak někdo nemá.)
Články jsou rozhodně velmi kvalitní. Vždyť redakce je tvořena zkušenými odborníky.
(: Módní projekt s velkou ambicí, v kvalitě v naší zemi běžné, jakých je spousta. Každý nějak začínal... a většina rychle zkončila. Autoři by se pro začátek mohli naučit česky. Já teda nejse zrovna vzor, ale když text vypadá jako z google translator, něco není v pořádku...)

I ten nejobyčejnější redaktor Tomáš Ruml se módě věnuje už roky a je stylistou v Pařížské. Není divu, že modeling v Agatamodels a v Jaro managementu ho nenaplňoval. (Bohužel, mimo setku v téhle agentuře o něm pan google mlčí. Že by to s tím stylingem nebylo až tak žhavé? Nebo že by to celkově nebylo tak žhavé?)

To druhý muž v redakci, oceňovaný módní návrhář Miroslav Rajtr je na internetu mnohem aktivnější. Ještě mu nebylo 19 let, dlouhé roky se věnoval hiphopu, ale památka o tom zůstala jenom na jednom blogísku. Na modelu, za který byl oceněn, by si asi Ada smlsla (reportáž ze soutěže na Protišedi.cz). Ve třetích ročnících průmyslovek však vznikají horší dílka a je tak otázka, jestli se svou maturitní prací posune nahoru nebo dolů.

O PR managerce Lesyii Buzhoryanu (ové) toho na síti moc nenajdete. Můžete sledovat twitter nebo facebook a věřit tomu, co o sobě píše sama. Nebo můžete věřit intuici z osobního setkání. Je to taková normální milá holka jako všechny ostatní ve své kategorii. (Neboli, jako všechny které vypadají dokonale jako z plastu. Mimochodem, víte někdo co je to Univerzita?)

Hlavním člověkem celého portálu je šéfredaktorka (a pravděpodobně majitelka) Evgenia Klochay. Evgenia je stylistka, s jejíž prací už jste se určitě setkali. Nějakou dobu blogovala, (od října 2009) ale pak pochopila, že móda je někde jinde, móda je tam, kde to žije. Její portfolio najdete na behance network a je vskutku impozantní. (zajímavé, že test pro Veroniku Dolečkovou, který je dobrý, tam není...) Jak se Evgenia k takové skvělé práci dostala? Usilovnou pílí a talentem a také rozhodností, jak si můžete přečíst v jejím exklusivním rozhovoru pro Check Czech Fashion kde má i fotku outfitu. Není to ale jen stylistka a šéfredaktorka, je to také schopná bloggerka pro stránky flash-store.net.

Mimo tyto základní členy nesmíme zapomenout ani na Togi Burmaa, známou modelku a finalistku letošní Miss expat. Také, co by to bylo za portál, kdyby neměl své fotografy a editorialy. Hlavní je Mikhail Bobchinetkiy, v těsném závěsu Michaela Peřinová. (Známá firma. Mimo jiné mi byla na svatbě. ;-)

Tak, tolik internetový průzkum. Právě jste si udělali obrázek o pozadí bombového večírku, o tom, jací lidé ho pořádali. Je zajímavé sledovat nitky, jak se sbíhají a rozbíhají. Nebýt trošku zběsilého chování výše uvedených lidí na Facebooku a mediální masáže, pravděpodobně by mě tento projekt lehce minul, jako mnoho dalších. Nechala bych to plavat s tím, že to je jenom další pokus o hvězdnou slávu. Ale když někdo napíše následující inzerát, musí čekat, že se někdo blbě zeptá.

Hledáme modelky, vizážisty a kadeřníky na módní přehlídku, která se bude konat 24.11., bohužel nemůžeme nabídnout žádnou finanční odměnu, ale získáte zkušenost z modního světa, stanete se součástí naší launch party a můžete si užít celý program večera. Kdo má zájem, tak se prosím ozvěte na evgenia@dailystyle.cz. Těšíme se na Vás!

Ehm, cože je součástí té párty, na kterou je, mimochodem, vstup pro celou širou veřejnoust včetně welcome drinku (Bohemia Sekt) zdarma? (Kde na to berou?!) Praxe, fotky, reference. Aha. Už jsem dělala lepší věci. Zadarmo. Nicméně jedna moje kamarádka se do toho pustila. Je moc hodná, a protože má zkušenosti jen z Prahy a z Paříže, rozhodla se udělat si touto show velký zářez v životopisu. Nakonec byla podle zákulusního zdroje největší odměnou tatranka, preclíky, pražené arašídy a mandle - backstage catering.

A zadarmo se hledaly také modelky. Krásné, vysoké, štíhlé, s praxí. Tak pravil inzerát. Z toho dalšího, co tam píšou, se nakonec nestalo skoro nic. Jedna agentura si stěžovala na neprofesionální přístup stran dívek s exklusivní smlouvou.
Jedna z pořadatelek si posteskla: "Ta přehlídka bude masakr. Jako zkoušeli to dvakrát...jako když to někdo dělá poprvé." V zásadě měla pravdu. Modelky byly... různé.

Na FB se psalo:
Na této přehlídce, bude přehlídka pro velmi známou módní značku a další řadu návrhářů. Proto hledáme modelky, které už praxi mají.

 V překladu to znamená asi tolik, že na přehlídce se předváděly věci z Lindexu. (Velmi známá značka, to je rozhodně pravda.) Módní show byla divokým mixem, ve kterém zaniklo to zajímavé, jako např. dva modely značky Loram (Které to byly? Netuším.) a vymikdy chyby (To si slavní stylisti neohlídají, aby měly modelky vhodné spodní prádlo? Nebo to zase takoví profesionálové nejsou?) Věřím taky tomu, že Czech Chick si daly velkou práci s výběrem modelů z e-shopu bechick.com, celek ale vypadal přesně jako je vyfoceno na blogu Fashion from wardrobe. Zmateně. Cirkusově. Amatérsky.
Co se týče moderátora...nekoktal. Jinak nevím, jak ho pochválit.

Když se mě pár hodin před večírkem ptala Nikol Moravcová, jestli má smysl vykašlat se na Zlatého Slavíka a jít na akci, kvůli které ji bombardují emaily, řekla jsem jí popravdě že nevím. Nakonec jsem ji tam nepotkala a nepotkala jsem tam ani mnoho jiných slavných, kteří byli pozvaní. Na baru prý chvíli seděl David Kraus, nechyběla spisovatelka, modelka a bloggerka Lucie Van Koten Kunesova s manželem, modelka a bloggerka Eva Che Tian Wen a už zmíněné Chicks, které jsem ale nepotkala. Také se objevila Daya Podlešáková, spolumalitelka značky LORAM a Klára Haunerová, návrhářka, fashion managerka a majitelka kurzů oděvní tvorby. Nic zvláštního, vzhledem k tomu, že se jedná o úzké spolupracovníky a partnery...
 Po sále se však, pravděpodobně po boku Štěpánky Duchkové, pohybovala samotná OLO - Oldřiška Křížová. A to už rozhodně zajímavé je. Řekla bych.

Odešli jsme po přehlídce. Možná že trochu brzo, ale jak se to vezme. V reálném čase to byly 2 hodiny strávené pozorováním, můj muž už toho měl celkem dost a já se mu ani nedivím.

Ty nejlepší fotky najdete na mém FB.


 

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz