Modern preppy style v Lindexu

Minulý čtvrtek proběhla v showroomu Lindexu prezentace hlavní kolekce pro toto jaro.
Proužky a klasické střihy, propracované detaily a neotřelé barevné kombinace. To je švédské pojetí preppy stylu a přiznám se, je mi blízké.

Až doteď jsem nad preppy style moc neuvažovala. Ano, je to to, co se mi vybaví pod slovem Gant, je to to, o čem psala několik výborných článků Eva Schön, ale tady v česku jsem nikoho takto oblečeného nespatřila. Teda, ne podle definic, které znám.

Kolekce Holy Whyte, která bude dnes uvedena v Lindexu na OC Chodov, je jiná.
Dlouho jsem uvažovala nad tím, čím je mi blízká, když sama sebe rozhodně nepovažuju za slušňačku, spíše naopak, jsem člověk, který by si do preppy kolektivu načesal číro.
Nakonec jsem si vzpomněla. Tohle je přece to, co miluje moje máma, to co důvěrně znám. Proto jsem z kolekce neměla pocit, jako ze slušňáckých postav z filmů Woodyho Allana. Holy Whyte je, i přes z mého laického pohledu lehce kostrbatý název, kolekce hravá a praktická, která si nehraje na středostavovskou slušnost.

Jak by si na ni taky mohl hrát svetřík s flitry na ramenou? Jak by si na ni mohlo hrát trávově zelené tričko nebo úpletové šaty? Sako, které má jednu knoflíkovou dírku obšitou kontrastní nití, to je přece anarchie vůči zaběhanému řádu.

Dneska se mi snad podaří dojít na VIP Shopping a něco ukořistit. Pro maminku. Nikdo tyhle kousky nevynosí tak skvěle jako ona. Nebo spíše pro mladší sestru, která miluje barvy a pruhy?
Uvidím. A vy byste se měli těšit. V obchodech tahle nádhera bude už zítra...
(a na Chodově určitě v nejlepší formě ;-)
 PS: Že to přece nemůžu být já? No, můžu...už jsem vám říkala o mé práci? Ne? Tak sledujte Centrum Chodov na Facebooku a uvidíte mě v outfitech, ve kterých mě tady nikdy nespatříte ;-)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz