A chci k tomu i ty věšáčky, anó?

Řekl jeden mladý muž dnes kolem poledního. Měl nakulmované, nalakované a nagelované vlasy nabarvené na černo, pečlivý make-up i s řasenkou, brýle s velkými kostěnými obroučkami, legíny, sukni...a ta slova se týkala několika triček z kolekce Versace for HM. Mladý muž byl prodavač s postavou a přízvukem jednoznačně odkazujícím k většinové orientaci v módním oboru.

Ano, ze zvědavosti jsem se byla podívat, jak takový vrchol roku v HM probíhá. Původně bych se těšila na dlouhý spánek. Ale večer mi pípla sms "Ahoj, jsem unavena, na party nejdu, musim byt už v 5:30 pred HM." Tak jsem zůstala v teple domova a rozhodla se, že se na ty zoufalce, kteří budou už od půl šesté na podpatcích postávat před obchodem, půjdu podívat...

Měkká postel, teplá peřina...však to znáte, ale nakonec mi to nedalo. Byla jsem zvědavá, co uvidím. Jestli bude policejní kordon rozhánět módychtivé davy nebo se v obchodě bude tísnit posledních pár natržených kousků. Těžkooděnci sice nechyběli, ale z jiného důvodu, před obchodem už fronta nebyla, zato v obchodě boží dopuštění. Hrdé majitelky barevných hadříků vycházely ven s barevnými taškami a dámy s plnými peněženkami se tlačily ve frontě, usměrňované ostrou dvoumetrovou ochrankou. Vyšla jsem po schodech nahoru. Na tyhle davové scény mě neužije a cíl mé návštěvy ležel jinde než ve vyhrazeném prostoru. Grafické černobílé potisky, hned naproti schodům. Kalhoty podle předpokladu tradiční kvalita, trička podobně. Zato kašmírový svetřík mě dostal do kolen. Bylo přes něj vidět!
To co mě naopak nevzrušilo estetikou, ale kvalitou jsou vlněné obleky, kabáty, kožené zboží...které pro svou cenu budou ještě nějakou dobu zřejmě viset na vyhrazených štendrech.

Na věšáčcích navíc visela samá velká čísla. Chvíli jsem uvažovala proč, ale poměrně rychle mi to došlo. "Ty botky jsou prostě bo-ží!" "Pro-sim-tě vem mi to i s věšáčkama, ano?" "Myslíš, že to bude dost se-xy?"
Říkám těmhle mladíkům žížalky. Mají rozkošné pr-del-ky ve velikosti XS, milují módu, jsou děsně kúl...a mají otravný přízvuk a vykoupili mi kalhoty :-D

Ne, nevykoupili. Vykoupila je jedna paní. Stála u vedlejší poklady, kupovala 8 párů bot, troje šaty, deset triček...prostě všechno. Jenom markování trvalo více než 15 minut. Neviděla jsem na částku, ale odhadem bych to tipla tak mezi 50 a 100 tis. Tomu se říká "brát módu vážně"

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz