Ohlédnutí za fashionweekem

Designblok Dreft Fashion Week byl skvělá akce.

Nezbývá než doufat, že si toho všimnou sponzoři a příští rok se můžeme těšit zase. To je to hlavní.

Názory na kolekce najdete na www.mdls.cz

A tady postřehy, zážitky, srovnání. Hezky "od srdíčka". Mám nějakou špatnou náladu.

Pátek
Escada
Je vidět, že některé modelky jdou svou první přehlídku. Holky se tváří hrozně, některé i hrozně jdou. Co je však nejhorší je slečna, která přehlídku otevírá a zavírá. Má vyšpulenou prdelku a tvářičku tak nařachanou, jako by byla vážně nemocná s ledvinami. Odbarvené blond vlasy. A na mole zřejmě stojí poprvé v životě. V zákulisí se šušká, že nikdo ji nechtěla, ale Escada si ji sama protlačila. Jejich chyba. Holka byla fakt zoufalá.

Klára Nademlýnská
Díky Módní Unii se na tuto přehlídku dostalo velké množství bloggerů. Já nejsem blogger (ha), ale proto, že některé holky nepřišly, mohla jsem si sednout k nim, do první řady. Jaké jsou moje pocity? Bylo to děsivé. Všichni se na mě blbě čuměli, jako by říkali "Ha, tak to je bloggerka, nám se hned nezdála!". Bylo to nepříjemné. Zvláště když přehlídku předtím seděly za mnou dvě slečny a řešily, kde že jsou ty bloggerky, že jsou pitomé, zatímco ony, taky bloggerky dle svých slov, jsou chytré a krásné. Ostatní bloggeři se necítili divně?

Timoure et Group
Těm tylovým šatům se mohli všichni utleskat. Ale co je úžasného na tom, že z modelky udělaly růžový sud na nožičkách?

Mám na sobě černé šaty ve velikosti 58, bílou doma šitou podprsenku, opasek z ozdobného koženého řemenu a boty na jehlách. Nikdy nejezte před přehlídkami růžičkovou kapustu! Nikdy nechoďte na fashionweek bez lahve s vodou!

Sobota
Ondřej Adámek
Říkala jsem si, že je to nějaká nestandardní kolekce. A ona to byla bakalářka z Central St. Martin's.

Radana Ivančic
Hezké, barevné, s volánkama.

Monika Drápalová
Na modelkách je vidět, že tyhle hadry je baví. Jakby taky ne, na nohách měly polobotky a oblečení bylo fakt vychytané.

Viktoria Vittori
Jak vytvořit super model? Udělejte do šatů dvě díry a těma protáhněte nohy. Je libo uzenou rolku? Ne všechny modelky totiž chodí po hůlkách.

Chatty
Prosím, ať už přede mnou nikdy nechodí muž, s oholenýma nohama, jehož sukně končí výše, než mám oči. Opravdu jsem se bála, co by na mě mohlo vykouknout.

Denisa Nová
Šílené čekání v narvaném salónku, horko k omdlení. A potom sice krásně nápaditá přehlídka-prezentace, ale slepým osvětlovačem trošku pokažená.

Hana Zárubová
Brnění nového věku. Sál je tak narvaný, že musím stát. Ještě že mám nízké a pohodlné boty. A Polanka hned naproti má radost, kolekce se mu líbí.

Čekání mezi přehlídkami je úmorné. Naštěstí, ochranka už mě poznává a není nepříjemná. Mám na sobě kozačky, legíny, šaty z HM showroomu a je mi fajn. Důležité je pohodlí. Když se nemůžu dočkat přehlídky, čtu si Reflex a pletu ponožky. Lidem to nijak divné nepřišlo. 

Neděle
Zuzana Kubíčková
Všichni tleskali jak urvaní. A jedné modelce z šatů čouhala bradavka. Tak tleskali ještě víc.

Zdenka Imreczeová
Návrhářka přišla ve vrcholném stádiu těhotenství.

Po dvou dnech toho mám plné zuby. Kašlu na odpolední prezentaci a jdu co nejdříve domů. V oblíbených perkách Prada a outfitu, který by nezaujal fakt nikoho. A doma sedám k šicímu stroji, bojuju s látkou, abych nakonec vyrazila na Grand Gala v nových dlouhých šatech. Bohužel jsem netrefila velikost, jsou mi o číslo, dvě větší. 

GrandGala
Jaký je na Grand Gala dress code? Doufala jsem, že Creative Black Tie. A asi jsem se trefila. Po vystání dlouhé fronty na vstup do sálu nás jako press poslala slečna do lóže, pak nás přišla vyhnat, pak znova...Ale volná židlička byla, nehla jsem se. Dress code je jenom nezávazné doporučení. Slečna v jeansech a tričku je toho důkazem. A model večera? Přece úchvatné šaty od Kateřiny Prokešové. Kdo nevíte, o co se jedná, ani to nehledejte. Řeknu jenom, že to zahrnuje několik barev tylu.
Celý večer vlastně nikdy neskončil. Prostě dohrála hudba a rozsvítily se světla. 

Celkové postřehy:
Bloggeři se o módu moc nezajímají. Pokud nejsou pozváni osobně. Mimo Adidasu, Brunelli a Luxury room jsem byla všude, nikdo nebyl tak důsledný. Nikdo, kdo nemusel.
Z veřejnosti se o módu, paradoxně, nejvíc zajímají teenage emo-metal-punk slečny.
Drink byl pouze po jedné přehlídce. (Mimo koktejl Kláry Nademlýnské) Jinak o hladu a žízni.
Nemá smysl snažit se vypadat dobře. Zatímco v zahraničí stojí před místem přehlídek davy a fotí příchozí, tady nebyl nikdo. Až druhý den se objevila slečna pro Czechoriginal fashion. A fotila... po známosti.
Fashionweek je únavný. A i módy se můžete přesytit. Na chvíli.

A jak to vidíte vy? Já jsem nadšená, to ano. Ale nejsem si jistá, jestli bych se třeba skládáním uhlí neunavila méně. :-)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz