Black

Tento týden, počínaje nedělí, by se na první pohled mohl zdát jako výborný.

Dostala jsem první v podstatě placenou práci. Čekalo mě focení lookbooku návrhářky, podepisování smlouvy na úžasný byt v centru a na konci týdne víkend doma, toulání se po kopcích...

Jenomže v neděli večer se to krutě zvrhlo. Jako blesk z čistého nebe. Člověk, který mě naučil číst, psát, šít, žít, vařit, naučil mě rozumět módě... byl najednou pryč. Žena která se v bílé ložnici voněla Chanelem N°5, v nočním stolu měla krabičky pudrů, ve skříni hedvábí... byla pryč. Žena která mě naučila co se hodí, co se nehodí, která přivřela oči nad všemi mými excesy, mlčela o tom, co měla mlčet a vědoucně se usmála nad tím, co mě bolelo...je pryč.

V pondělí ráno mi návrhářka psala, že její přítel měl vážnou nehodu.Na focení byl fotograf zklamaný. Podepisování bytu bylo zrušeno.

V úterý jsem se dozvěděla, že moje práce stála za velké kulové. (Naštěstí Boo byla shledána skvělou.)
Někde na Vyšehradě byla bomba, policie uzavřela trať mezi Smíchovem a Hlavákem,  s těžkýma taškama nám se sestrou, ujel vlak.

A já vím, že se musím snažit, že se nesmím zastavit, že to musí být tak skvělé, jak to jenom jde. Květiny, jídlo, lidé, pořádek, zahrada... protože ona by to tak chtěla, a já, já taky.

Musím si došít šaty. I sestra si zítra bude šít ty své. Dědeček nemá černý oblek a nechce si ho koupit..a celá rodina bude hledat černý oblek na tlustého pána. Muži musím koupit bílou košili.

A doma si ještě pořád myslíme, že když dojedeme na Hrčavu, ona tam bude čekat. Těšíme se, až ji uvidíme...ale ona tam už není.

Tak jsem aspoň umyly okna. Vyhodily suché květiny a daly do váz živé. Uklidily. Byt provoněly aromalampou. Ještě zajet nahoru, upést koláče, posekat zahradu, upravit hrob jejich rodičů, vystříhat odkvetlé květiny ze záhonů, posbírat spadané ovoce...a naštípat dřevo na zimu...které ale nebude mít kdo spálit. 

Pokud se na nás díváš, snad se směješ.

Babičko...

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz