Thank you, Rachel

Ve čtvrtek 18.8 se nekonalo jenom šílené beauty focení, ale také událost poměrně luxusnějšího rázu. V zapadlém, o to příjemnějším, prostoru Cocina Rivero se konala prodejní výstava šperků značky Bara Boheme.

Přiznám se, nevěděla jsem, co čekat. V poslední době mi moc pozvánek na podobné akce nechodí a o to více jsem se těšila. Na druhou stranu, pokud se nesejdou zajímaví lidé, prezentace nejsou nic extra hvězdného a zábavného.

Tato však dopadla výborně. Možná, že to trochu bylo příjemným domácím prostředím. Šperky byly rozloženy na stole a na komodě, každý si mohl vyzkoušet, co chtěl. Stříbro, pozlacené stříbro, polodrahokamy a broušené drahokamy, jemné řetízky, extravagantní náušnice, masivní i decentní prsteny - návštěvnice seděly na lavici kolem stolu a zkoušely nejrůznější ozdoby.
Místností vládla příjemná přátelská atmosféra, kterou ještě umocňovala sama autorka šperků, Bára. Ta každého příchozího osobně přivítala, odpovídala na dotazy, počítala, kolik co stojí a pomáhala i s výběrem.

Bára žije v USA, v LA. Už je to delší dobu, co opustila rodnou hroudu a vydala se za oceán. Osud jí nakonec stejně dostihl, vrozená kreativita a talent nešla zapřít a tak se pustila do výroby šperků. Do Česka přijela na dovolenou, za rodinou, a když už na to přišlo, vzala své výtvory sebou. Jednak aby je prezentovala a také, aby je nechala vyfotit pro připravovanou internetovou stránku.

Mě osobně její šperky velmi zaujaly. Z Code:mode jsem zvyklá buď na poměrně drahé malosérie, nebo bižu, které autor seká jak baťa cvičky. Bára přivezla několik kolekcí, každou s různými druhy kamenů, ve stříbře i zlatě. A rozhodně to nebylo tak drahé, jak bych čekala.

Ptala jsem se na pár věcí, až jsme se dostaly k focení.  "Víte, vy se mi líbíte k těm šperkům, nechcete přijít, že bych na vás něco vyfotila?"
Domluvily jsme se. Doufám, že když je na fotkách krásný šperk a fotí skvělý fotograf, modelka to moc nepokazí.


Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz