Učení

Měla bych se učit. A snažím se, učit. A učím se. I když asi něco jiného, než by bylo, v této situaci, vhodné.

Měla bych se učit statistiku a demografii a sociální politiku, ale místo toho kalkuluju s tím, že tříčlennou porotu nějak na 20 min. zabavím, i když toho moc umět nebudu. Že to prostě nějak okecám.

Poměrně si, asi, neuvědomuju závažnost situace. Že když se nebudu za dva týdny tvářit jako bc. budu se muset tvářit... jako každý jiný maturant v Praze a jít prosit o nějaké to nekvalifikované zaměstnání na dobu neurčitou. Že všechno co se učím mimo školu, mi bude s prominutím na houby. A vy všichni co "holt musíte makat" se mi nesmějte. Nesedím doma na zadku, investuju...

Za uplynulý čas jsem se naučila ...

1) Pokud to není nezbytně nutné, nedělám rozhovory. Nevím jak na to, na gymplu nás to neučili a pak vypadám jako pošuk a magor a lidi se zlobí, že z nich tahám, co nechtějí říkat.
2) Nikdy neodkývat účast na akci, o které nemám tušení o co jde. Natáčení porna by mi nevadilo...ale sedět ve vip zóně na dni česko-italského přátelství a tvářit se, že mě to děsně baví...nikdy více!
3) Chodit nejdříve přesně, ještě lépe o 5 minut později. Lidi se hodně diví, když přijdu dříve a akademická čtvrthodinka je ekvivalent "umělecké půlhodiny".
4) Mluvit o sobě...co nejobecněji.

A ... muž si koupil už třetí analog a tak teď fotí a vyvolává, fotí a vyvolává...a z krabičky od zakysané smetany si vyrobil objektiv, ale o tom jindy.

Co je ale nejdůležitější? Ve snech počítám střední hodnoty z výběrového souboru, muž má dejavu, usínám při čtení otázek, snažím se nejíst pečivo...

Blahoslavení budiž slepí a hluší, neboť jejich je české módní scéna!
(Více až se mi bude chtít, si na tu čtvrteční událost vzpomenout a jestli mi schválíte, že to bude nesmírně nepříjemný článek - bohužel ale ne takové to kritické plácání - ale kritika naprosto podložená.)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz