Trochu samolibý golfáč

Zatímco vy jste tak dobří a čekáte, já testuju golfové boty v Pražských ulicích a na eskalátorech. Ale slib dodržím.
Sobotní přehlídka Kamily Vodochodské se měla konat, s velkou slávou, na schodech zámku Štiřín. Bohužel, už při odjezdu se nad Prahou začala stahovat temná mračna, "nad Tatrou sa blýskalo" a jemně poprchávalo. To by snad pro zkušené golfisty nebyl problém, kdyby se nejednalo o galavečer.

A tak se celá objemná kolekce nejprve přesunula na zámek a potom do přilehlého hotelového komplexu, kde se z důvodu nepřízně počasí celá show nakonec konala.


Zázemí bylo luxusní co do velikosti. Měli jsme pro sebe celý prostor restaurace - až na to, že okna byla silně tónována a prostor byl cítit jídlem z předešlého večera. Dusno, horko, občasné poprchávání a požadavky maskérek jsme vyřešili jednoduše. Paní s nelibostí v obličeji otevřela dveře, stoly se vystěhovaly ven a líčení, jak můžete vidět, probíhalo na denním světle.
A že jsou holky profesionálky (jejich práce můžete vidět nikoli v časopisech ale v kinech a v televizi), Magdaléna po více než 30. minutovém boji přemohla vady mé pleti a udělala ze mě prezentovatelného a reprezentativního člověka. Použila na to minimálně 4 různé podklady, 3 makeupy, 4 korektory, tři druhy pudru...


Čas se krátil, večer se blížil a tři naprosto plné štendry voněly novotou. A v plánu bylo ve dvanácti lidech a dvaceti minutách odprezentovat všechno. Fiting byl krátký tak akorát na to, aby se zjistilo, že všichni se vlezou do všeho. Pak jenom přenést věci blíže k molu, rozepsat kdo s kým...a program mohl začít.

A zatímco se v zákulisí srážely modelky ve dveřích, rozpis se rozpadl na "hlavně aby na molu někdo byl" a pořadí modelů na "hlavně aby to nějak vyšlo", publikum se zjevně dobře bavilo a to bylo přesně to, co jsme si přáli.A když pak přišlo defilé, bylo to krásné, sice komorní, ale bylo skoro slyšet, jak padají kameny a všichni si oddychují. "To to tak vypadá vždycky?" Ptali se ti, pro které to byla první přehlídka v životě a zasvěcení kývali hlavou se slovy "No, tak nějak podobně."

Pak už zbývalo jenom všechno zase zpátky pověsit, uklidit, srovnat...protože když se kácí les, létají třísky a když je v zákulisí jenom návrhářka a dvě pomocnice na dvanáct modelů, není čas na pečlivé věšení a skládání hned, když se modelka svleče...

Pracovní klasika, tentokrát ze dvou kousků.

Nakonec jsme se převlékli do večerních šatů, nazdobili se a vydali na raut a aftrpárty. A byl to opravdu příjemný, golfový, večer.


Ps: budu se těšit na případné připomínky ke vzhledu a fungování blogu, ať se vám tady líbí :-)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz