NOW and WOW

V úterý večer proběhla vernisáž výstavy NOW and WOW v Langhans galerii v Praze. Pokud se budete někdy do 9.6.2011 motat po kolem Václaváku, určitě si do galerie za FotoŠkoda zajděte. Má to jisté kouzlo.

Rozhodně, co se nápadu týče, nemám nic proti. Výstava se snaží mapovat v podstatě tři období streetstylové módní fotky. Jen to provedení bylo poněkud nešťastné. Minimálně co se autorských práv týče, nehezký přešlap - pokud se autoři fotek o jejich zveřejnění vůbec dozvěděli, bylo jim to suše oznámeno bez prosby o souhlas a podobně. Navíc, fotky často nebyly uvedeny se zdrojem. Ale dost nepříjemností.

Sama vernisáž byla velmi příjemnou a stylovou akcí. Bloggerů dorazilo spočetně a v převaze byli spíše fotografové, kritici, umělci...většinou lidé staršího věku, často s uměleckým cítěním a vkusem. Nad některými dámami jsem lapala po dechu, jak jim to slušelo.

Extrémně stylový byl i DJ, bylo příjemné počasí a prostě fajn. Dokonce i přes to, že jsem na akci šla sama a občas si připadala jako kůl v plotě, pozorující spokojeně se bavící skupinky.

Ale dost o mě, více o výstavě.
Pokud jste maniaky do módních blogů, ať už založených na autorovi před nebo za fotoaparátem, asi to pro vás nebude tak zajímavé. Většinu fotek budete znát.

Pokud vás módní bloggeři fascinují, ať už jako zvláštní živočišný druh určení k pozorování, obdivu či fyzické likvidaci (jsem si jistá, že i tací jsou), určitě si zajděte.

Klíč k tomu, jak si výstavu co nejlépe užít je: vejděte dovnitř a začněte úplně nahoře. Pak přejděte do prvního patra do malé výstavní síně, pak do velké, pak do přízemí...a až budete plní módy, krásy a vůbec všeho pozlátka, které si sami prohlížíte na I-podech a nebo jsou vám servírovány z obrazovek, zajděte do "sklepa".

Výstava v opačném sledu nemá smysl ... a prosím ty, kteří to už absolvovali, neprozrazovat překvapení!

Na mě výstava rozhodně udělala velký dojem. I přes ne úplně košer metody.
Jsem zvědavá, co na to řeknete vy. :-)

zdroj: www.czechoriginalfashion.cz
 Nijak extra jsem se nevyfikla. Měla jsem dobrou náladu, málo času. Je to prý smutné, neoriginální...a já s tím souhlasím. Občas netoužím po originalitě, barevnosti a vůbec, občas se ráda schovám. Ostatně, outfit, kde nejdražším kouskem je tílko z HM, ani na nějakou high fashion aspirovat nemůže. Hlavní je se usmívat, při chůzi tančit a říkat si, že sukně je průsvitná a z toho mají kolemjdoucí pánové radost :-)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz