Přidám se a taky si kopnu

První to byl článek na Invogue.
A teď ten Instinkt.

No to si snad děláte legraci? My jsme fashion bloggeři, s námi si zahrávat jen tak někdo nebude! My nejsme žádné pipiny, které buď chodí do školy, nebo do obchodů (případně do práce a do obchodů) a nic jiného je nebere!
 My se zajímáme o módu! My jí rozumíme! My se v tom, na rozdíl od vás, vyznáme! A na rozdíl od vás, máme styl a umíme se obléknout! 

Hm, no...jo?!

V tomto kontextu jsem dostala nesnadný úkol najít a oslovit kvalitní české fashion bloggery. Pekelný úkol.

Čeští bloggeři mají stovky až tisíce pravidelných čtenářů. Velké množství komentářů. Svělou čtenost.

Co na tom, že většinou se jedná o něco mezi nákupním seznamem a deníčkem? Asi ano, člověk si chce odpočinout, místo aby šel do ulic a pozoroval živé lidi tak pozoruje lidi na fotkách. Krásné... a víceméně i dobře oblečené. Víceméně. Obávám se, že kdybych na ulici potkala fashionbloggerku, tak ji, pokud ji neznám osobně, nerozeznám od její čtenářky.
A chtěla bych věřit tomu, že kdybych jí dala za úkol napsat nějaký článek o módě, nejednalo by se o prostý překlad.
Že kdybych jí ukázala obrázek, řekla by mi, z kterého desetiletí je.

Jenomže, nedivme se lidem ve společnosti, že se na nás dívají skrz prsty, když působíme dojmem prostých konzumentů. Konzumentů módy, kávy v kavárně, dortíčků, kosmetiky Lush, lesků na rty...

Je těžké, ba možná nemožné, definovat co je a co není fashion blog. Velmi ráda bych slyšela vaše osobní definice. Protože nejen já v tom mám trochu zmatek.

Pokud fashionblog odpovídá tomu, co tady sleduju, pak musím s lítostí prohlásit, že dobrý blog nedělají dobré fotky...že v českých poměrech je dobrý blog ne tak zcela fashion.
(A  tady vážně nemluvím o sobě.)

Jsem kritik. Nicméně, pokud vás budou vaše hodné tetičky pořád chválit, tak se daleko nedostanete.
(Hodné tetičky jsou cesta do pekel...ve všech oborech. Až budete někdy chtít dělat talentovky, ukažte svá díla anonymně někomu, kdo vás nezná a ukažte mu je s "negativním" tónem. Aby vám řekl objektivní pravdu a ne přátelské lichotky.)

Prosím, jaká je podle vás definice fashionblogu + příklad? 
A jaká je pro vás pětice nejlepších českých fashion (prípadně ne tak docela fashion) blogů? 
(A doplňující..kolik blogů sledujete? A stíháte je všechny číst pravidelně? Já se v těch několika stovkách už trochu ztrácím...a každý den vznikají nové. No prostě peklo.)

(Kontrolní otázka. Jak se podle vás jmenuje člověk na obrázku?)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz