Průvodce slevovým šílenstvím - správné načasování

Správné načasování je více než důležité.
Ve slevě bývá vždycky jenom omezené množství zboží a je tady riziko, že na vás prostě nezbyde.

Jednotlivé obchody navíc startují své výprodeje individuálně. Může se stát, že když půjdete hned v pondělí ráno po vánocích nakupovat, v některých obchodech ještě slevy nebudou a v jiných se na věšácích bude krčit posledních pár ohmataných svršků.

Správné načasování je důležité i pro ty, kteří úzkostlivě hájí svou intimní zónu. Obchody přecpané lidmi, jsou minimálně pro mě, hrozně nepříjemné. Nemám čas si osahat všechny věci, od stojanu mě vytlačuje jiná odhodlaná lovkyně. Nemůžu projít na druhý konec obchodu aniž bych někoho nepřetáhla kabelkou nebo batohem a co se front týče, je to kapitola sama o sobě.

Navíc, obvykle nemám tolik času, abych se pět hodin cpala v davu a doufala, že někde budou mít za hubičku něco, co mě zaujme.

Je třeba plánovat a taktizovat. Protože ačkoli je skvělý pocit být v obchodě, kde před deseti minutami začal výprodej a jsou v něm zatím jenom prodavačky a ochranka, pozdější návštěva má taky své plusy.

S postupujícími slevami jsou některé kousky i pětkrát přeceňovány a, světe div se, řetězce se zavují i zboží, o kterém by to na začátku neřekly.

Ideální je, jít do obchodů třikrát až čtyřikrát. První návštěva by měla proběhnout ještě před vypuknutím celého šílenství, druhá je ideální první den slev, třetí týden až dva po vypuknutí a čtvrtá, den před koncem výprodeje. (datum bývá ve všech prodejnách napsáno)

Prvotnímu průzkumu - zjištění toho co v obchodech je a co hledám - se budu věnovat později.

Datum druhé návštěvy - den D - je obtížné stanovit. I když člověk vycítí, že v obchodě se něco děje a štendry jsou uspořádané jinak, málokdy je to s předstihem a málokdy to poznáte přesně. Rozhodla jsem se ulehčit vám to a dneska jsem oběhla pár obchodů s otázkou:

Kdy to vypukne?

Není jich moc, odpovědi nejsou vždy uspokojivé, ale snad vám to pomůže. Pokud zjistíte něco dalšího, neváhezte přidávat data do komentářů :-)HM
- tradičně rozjíždí slevy už před vánocemi. Vedení je laskavé ke svým zaměstnancům a proto můžeme své peněženky provětrat už 15.12.

CAA
- slevy začínají 20.12

Reserved
- některé výrobky jsou slevněné už teď, velký výprodej začne 25.12

Topshop
- prodavači ještě neví přesně, určitě ale až po svátcích

Orsay
- prodavačky ještě nevípřesné datum, snaží se vyprodávat průběžně, hlavní slevy vypuknou určitě ještě před svátkama

Tally Wejl
- slevy už jsou a ještě dlouho budou, bude se měnit slevněné zboží

Ann Christine
- slevy už probíhají

Zara
- nikdo neví, centrální pokyn ze Španělska ještě nepřišel

Mango
- první otevírací den po svátcích, tj. 26 nebo 27.12

Promod
- ještě neví, snad po svátcích

Mixer
- slevy už začaly

Reno
- slevy už začaly

Deichmann
- slevy už začaly (ale je slevněný jenom VELMI omezený sortiment)

CCC
- slevy už začaly (ale není to moc poznat)


Více obchodů jsem bohužel nestihla. Nicméně, prodavačky reagovaly vstřícně, nikde jsem se nesetkala s odpovědí typu "to vám říct nemůžeme, to je tajné, to musíte za managerem".

Myslím, že pokud se při první návštěvě zeptáte (a pak to napíšete do komentářů), nic se nestane a budete vědět, kdy přijít podruhé :-)


Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz