Moment for beauty

Nakládejte se do van, dávejte si pleťové masky a okurky na víčka. Spěte v natáčkách. Užívejte si své "chvilky krásy" kdy jste sice oškliví jako noc, ale jenom na chvíli, potom to všechny umyjete a jste ještě krásnější než předtím.

Každý potřebujeme svoji chvilku, tajný čas na zastřihávání obočí a chlupů v nose, pemzování pat, majonézový zábal suchých konečků ... nebo alespoň pořádnou koupel.

Pro mě je největším rituálem barvení vlasů.

Zabere mi to vždycky dvě a půl hodiny, možná více (podle množství teplé vody v bojleru).

Jednou za tři týdny koupím v drogerii krabičku a pak následuje předem daný postup, rituál při které jedinné narušení způsobí, že kouzlo se nepovede.

Nejprve si všechno nachystám. Miska, vidlička, kouzelná krabička, varná konvice, rukavice...
Rituální svlékání před zrcadlem (Jé, já nejsem tak tlustá!) a rozpuštění si vlasů (Jé, já nejsem tak ošklivá!), desetiminutová sprcha a umytí vlasů nejlevnějším šamponem, zabalení mokrých vlasů do růžového ručníku, vařící vodou z konvice zalít zelený voňavý "čaj" a vidličkou ušlehat do polotekuté pasty. Pěšinku po pěšince napatlat horkou hmotu na vlasy (Kruci, to pálí!) nezapomenout na krk, uši, konečky vytřít misku, stočit vlasy do uzlu, přikrýt silonovou kapuckou, fénem na nejvyšší teplotu to celé ještě jednou pořídně prohřát a nakonec zabalit do šátku a do starého ručníku. Nahá a vyhřátá jdu do pokoje, další pohled do zrcadla (Jé, já nejsem tlustá!)(Jé, já jsem ošklivá!), zabalím se do měkého a při příjemných činnostech čekám. Jedině tehdy, když zapomenu na čas, se dílo podaří. Čeká na mě další horká sprcha. Hlava bez "obalu" je citlivá na chlad, tekoucí voda vymívá zelenou pastu a vlasy mají najednou dvojnásobný objem a hmotnost. Šampon, kondicionér, šampon, kondicionér, třeba čtyřikrát, pokud se voda neochlazuje (Není nic horšího než se sprchovat ledovou vodou proti své vůli!). Zabalím vlasy do jiného růžového ručníku, sebe taky... další pohled do zrcadla (Ani teď nevypadám tlustá! Hurá!). Nakrémuju si obličej, nohy, tělo (Nemusím se dívat, připadám si krásná.) a čekám, až si vlasy odpočinou. Nakonec fénem vysuším nejhorší vodu, obrovskám plochým kartáčem vyčešu vypadlé vlasy, vyfénuju zbytek do vlhka, nechám chvíli odpočinout, zase rozčešu a zase vyfénuju...

Pohazuju hlavou, tam a sem, sem a tam, vlasy jsou hedvábné, rovné jako hřebíky, mají barvu pomerančů, hladí mě po zádech a po krku. Mazlím se s nimi. Občas je hrozně trápím. Ale většinou je miluju.

...

Když jste dočetli až sem, pochopíte, proč sem musím dát tyto fotky. V průběhu procesu jsem prostě hrozně ošklivá. Zvláště když se snažím dobarvit i obočí. :-)

Mimochodem, už jsem vám říkala že mě fascinují "beauty fotky plastik"? Taková ta fota kde má modelka sádru na nose, obvázaný obličej, "nová" prsa...

Chrystal Renn
Eniko Mihalik


No nic, zasmějte se se mnou, využijte toho že je venku zima a taky se naložte do něčeho příjemného, teplého, voňavého a mazlavého ;-)


Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz