Velký večírek

Jak už všichni ví, včera proběhla prezentace LANVIN for HM.

Původní stres se nakonec rozplynul, když mě přivítala Alice a gejzír obličejů a barev.

Neměla jsem jako obvykle foťák - což myslím nebylo takovým problémem v situaci, kdy mělo tento náštroj 75% ostatních hostů. Užijte si fotky na ostaních stránkách, já vás zahrnu písmenkama.

No, co říct?
Celá akce probíhala formou párty.
Uniformovaná modelka při vstupu přebrala kabáty a tašky a do bělostného prostoru tak vstupovali návštěvníci v plné parádě svých outfitů.

Tam, kde obvykle slečny manažerky mají svůj pultík postávali dva barmani, nalévali do úzkých skleniček 100% ovocné šťávy, do jiných víno a mixovali koktely s vodkou. Nepamatuju si, jak se jmenoval ten, který mi nabízeli jako první (nějaké známé jméno, ale já nejsem klubová, spíše hospodská a nějak se v těhle věcech nevyznám), ale druhý "specialita speciálně vytvořená pro tuto událost aby měla stejnou barvu jako tyto vlasy na pozvánce" - vychrlil na mě jedním dechem a prst zapíchl do fialových kadeří na obrázku.
"Specialitu, prosím." Píplo pak mé nesmělé já.
Koktejl byl dobrý, skoro nealkoholický. Alice s Evou ho pojmenovaly "VLASY".
Postřeh číslo jedna:
Ze dvou brček najednou se pije docela blbě.

Na každém stolečku byly kytice růží. (Kdo jste někdy kupoval tchými k narozeninám 50 růží, asi si dokážete představit moji facinaci počtem květů a jejich kvalitou přepočtenou na cenu)
Postřeh číslo dvě:
Řezané květiny, ve velkém množství, v jednoduchém interiéru, jsou úžasné.

V rohu na stolku byly kromě květů i mističky s barevnýma dobrůtkama. "Něco-jako-muffiny" v papírových košíčkách, se žlutou a modrou polevou a hit večera, malinké makronky, červené modré a žluté, s kakaovou náplní. Snažila jsem se tvářit ne-nenažraně a nakonec jsem se odhodlala modrou ňamku ukořistit a nenápadně schramstnout. (Nemám ráda když jím ve společnosti. Připadám si pak ještě nedůstojněji než obvykle)
No, popravdě, "něco-jako-muffin" chutnal jako babiččina buchta. K makronkám jsem přistupovala s posvátnou úctou (Musí to být něco úžasného když to všichni milují!). V showroomu bylo horko, nápln tála a já jsem byla zklamána. České cukroví je mnohem, mnohem lepší!
Postřech číslo tři:
Jakékoli dobrůtky s tukem a čokoládou jsou neslučitelné s oblečením. Náplň se nazala po prstech a já se snažila ji co nejdůkladněji olízat, aby milé žluté šaty nebyly upalcované.

V druhé místnosti byly stolečky, židličky a na plátně běžela smyčka s videem - které už všichni znáte. Mě osobně na něm nejvíce baví "slečna na procházce lesem" ;-)

A vlastně všude kolem probíhala prezentace kolekce. Na štendrech v přesně daném pořadí visely šatičky, trička a saka, pánské kalhoty a košile. Pod nimi, na pyramidách papírových krabiček (Jedna bloggerka -nevzpomenu si na jméno- prohlásila, že by jí stačila i jenom ta úžasná krabička, klidně prázdná.) postávaly botičky, brýle a rtěnky. Ramínka měla na krku náhrdelníky a všechny drobnosti se kolektivně, esteticky, povalovaly na policích hned u vchodu.
Káťa a Káťa se chopily role modelek, usmívaly se na všechny kolem, nádherné v tylových šatech.
Postřehy:
1 - materály
ÁCH zaplesal můj hmat při dotyku hedvábí a vlny. Šaty jsou hedvábné, tylové, saka a kalhoty vlněné, pánské košile z jemné bavlny a pánský trenchcoat z nepromokavého materiálu. Jediné, kvalitativně srovnatelné s běžnou produkcí jsou trička - z tenké bavlny - a kožíško-svetr z umělé chlupatiny.

2 - střihy
Volány, nabírání, mašličky ... ale taky jednoduchá propracovanost - dámská kolekce.
Kulaté klopy, nohavice dole se šňůrkou na stažení, snížený pas - pánská kolekce.

3 - detaily
Bombónek! Okraje šatů nejsou začištěné - jsou tak dobře ušité - z několika vrstev látky (nebo z kvalitní látky) -že se netřepí. Volány jsou vypodložené a zatížené, aby správně stály nebo, v případě krajkové sukně, splývaly a držely tvar.
Na saku jsou štrasem vykládané knoflíky, stejně jako na chluptém "kožíško-svetru" (což se může ukázat jako problém při čištění)
Modely plášťů a kabátků nejsou vypodšívkované, působí proto nesmírně lehce.

4 - boty
Všechny boty jsou kožené a z kůže mají i podrážku. To se může ukázat jako problém, vzhledem k tomu, že tento typ podražení je vhodný pouze pro indoor. Přesto že jsou lodičky špičaté a vysoké, jsou velmi pohodlné. Část dámských bot má kamínky vykládaný podpatek což je na mě moc, takže favoritem jsou tyhle.
Pánské boty jsou metalízované a nejedna z nás fňuká nad tím, že jsou pánské. Nicméně, pokud se zadaří, můj muž bude mít v čem chodit.

5 - doplňky
Hedvábní motýlci, kravaty s flitrama, náhrdelníky z kovu a plastu (jakoby ty květy byly vyrobeny z PET lahví), úžasná šílenost - kovový náhrdelník v růžovém a rudém laku + klipsové náušnice, dlouhé kožené rukavičky s mašlí nahoře, brože, pestrobarevná minikabelka, rtěnky...drobnosti kterých snad bude tolik, aby se dostalo na každého.

Nu...a když všechno bylo prohlédnuto, prozkoumáno, ochutnáno...
U odchodu každý dostal "pytlík na přezůvky" s překvapením.
Díky, díky moc!
(lookbook už změnil barvu ohmatáním, na příští týden se těším a ... ta rtěnka, bože, ta je prostě RED!)

PS: Asi by bylo vhodné se vymáčknout... co se mi líbilo?

Pánská kolekce, černé boty, rtěnky a rudý náhrdelník. Jestli budu mít možnost tak ... je docela hloupé tvrdit něco ve stylu "Musím ho mít!"...ale pokud se poštěstí, budu ho nosit s hrdostí a láskou.
Co se dámské kolekce týče, jsem minimalista. Věci jsou překrásné, snadné na kombinování, kvalitní, všem je vřele doporučím. Ale ke mě se nehodí.

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz