Snad nebude nemocná...

V neděli večer jsem poprvé viděla letadlo!

Bylo bílé, na jednom křídle mělo červené a na druhém zelené světýlko. Dveře byly maličké, okýnka ještě menší... a taky jsem viděla ty "tunely" kterýma cestující nastupují, a schodiště po kterých z aeroplánů vystupují hvězdy a prezidenti!

Jak se to stalo?

Nedělní večer se nesl v duchu focení. A že fotografka Bethany je teenagerka z Londýna, neumí česky a nadto ještě je umělkyně, místo jsme dohodli až ráno. Původní představa o indoor focení v letních šatečkých se rozplynula s ranní mlhou a jakkoli byl den překrásný, s večerní tmou se připlížily obavy o zdraví naší modelky. Pro jistotu jsem k oblečení přibalila deku, balíček poslední záchrany...

Sraz v šest na Dejvické se protáhl až do půl sedmé a zatímco modelka spěchala z focení pro Glanc (nebo nějaký podobný supermagazín), já jsem se na zastávce koktavě snažila překlenout trapné anglické mlčení. Cestou v autobuse jsem se dokázala zachytit alespoň něco z rozhovoru dvou rodilých mluvčí. (uf, na tohle jsi mě, školo, nepřipravila). Vystoupily jsem před terminálem 1 (A hele, tohle je to místo z televize!) a vyjeli do šestého, střešního patra přilehlého parkoviště.

Prázdná plocha pod černou oblohou, osvětlená pouličními lampami. V zákoutí u větracího systému se křehká víla vzdávala své teplé skořápky.

Ve stínu a závětří jsem popaměti jen lehce zjemnila její nalíčení, účes za mě doupravil vítr.

Zabalená do deky, na dřevěných wedges, stála v té studené polotmě. Stydlivá, vyplašená ve svém mládí, s odvahou sedala na studený beton a nebojácně ukazovala podzimnímu větru štíhlé nohy.
Nebylo před ním kam utéct.
Letní šaty z nové kolekce HM vlály a pléd i šál se zdál být zoufale tenký.

Na letištním vozíku, na hromadě oblečení, po zatočené cestě pro auta, dívka v botech nepřipouštějících chůzi z kopce a za volantem, já. Přesunuly jsme se o patro níž.

Odbilo půl deváté, naposled cvakla spoušť a tmavovlasý přelud, zmrzlý jako preclík, se mohl zase zabalit do svého.Doufám jenom, že si Dominika Hašková z focení neodnesla nachlazení. To by jí ve finále Česko Slovensko má talent moc nehodilo.

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz