oblikacky.cz - celebrity

Na velkých a slavný akcích se ke zkušenostem přidává ještě malý, pro někoho příjemný bonus. Motají se tam celebrity. A zatímco získat pozvánku do první řady se poštěstí jen těm nejslavnější bloggerům (Což ale u nás ještě není zvykem, nicméně, třeba jednou budu psát back a jiné bloggerky front-stage) v zákulisí je to demokratičtější. Přirozeně, hvězdy mají vlastní šatnu, obléká je přímo návrhář, češe vrchní kadeřník a líčí nejlepší z vizážistů ... ale nakonec se všichni motají ve společné části a nás, "plebsu" si nevšímají.

Pro běžné obyvatelstvo typu mojí mámy byl bezesporu největší superstár Martin Chodůr. Ne moc vysoký pán v obleku, s oteklým mastným obličejem a přegelovanou patkou ve mě nevzbudil žádné sympatie. Obdivuju sice jeho zpěv, nicméně, nikdo by neměl usnout na vavřínech a zapomenout na vzhled. Naštěstí většinu času seděl v šatně-akvárku a pracoval na notebooku, takže nebylo třeba se na něj dívat.

Pro obyvatelstvo zaujaté módou obecně byla hvězdou paní Simona Krainová. Ne vyšší než já, odbarvená blondýna s výraznými rty (nepřirozeně). Vzhledem ani nějakou tou přirozenou aurou mě nijak neokouzlila, nicméně i přes těhotenské břicho a posléze i vysoké podpatky byla téměř celou dobu profesionálně plná energie a veselí.

Pro milovníky světové módy se po šatně motaly modelky profesionálky na slovo vzaté, Denisa Dvořáková a Míša Kociánová. Denisa, která se loni slavně objevila i na Elle Adwards měla tentokrát vlasy rozpuštěné a slušelo jí to mnohem víc. Míša v šedých šatech si nebyla jistá účesem, blond vlasy zapletené do copu na stranu ale nakonec zvítězily. Ano, dámy byly krásné, vysoké a štíhlé, ale zase, nějaký ten super šok se nekonal. Na ulici by jste je nepoznali.

Vlatně, nepoznali by jste asi ani třetí ze světových modelek. Já sama jsem poměrně dlouho netušila, kdo že to vedle mě stojí. 180 cm vysoká blondýnka, přirozeně štíhlá, plná energie a vtipu, s těhotenským bříškem a "už vyskočeným pupkem". Když si pak navíc obula ještě své Laboutinky na jehlách, měla jsem z ní opravdu zvláštní pocit. Linda Vojtová je prostě úžasná!

A kdo že je ta hlavní hvězda mého večera, celého týdne a dost možná i následujícího měsíce? Člověk, který s námi jednal jako se sobě rovnými, člověk neskutečně milý, příjemný, ochotný, kreativní, zodpovědný... Prostě Jakub Polanka.

Kolekci jaro/léto 2011 dokončil dva dny před přehlídkou a z celého jejího uvedení byl poněkud nesvůj. Jeho zásluhou jsme se my, obyčejní smrtelníci dostali na tak prestižní akci. Celou dobu byl hrozně nervózní. Zvyklý ze zahraničí, kde na jednu modelku připadá jedna oblékačka, plný obav ohledně kvality našeho žehlení, ještě na poslední chvíli upravoval některé modely. Chvíli před tím, než Simona Krainová v jeho šedé róbě vystoupia na pódium zjistil, že vlečka šatů je příliš dlouhá. Sáhl pro nůžky, šaty se zkrátily a všechno bylo v pořádku. Bylo vidět jak je nerad ze zájmu novinářů a taky úleva, když jsme uklidili všechno oblečení i boty zpátky do přepravních pytlů, nic nechybělo a on sám nemusel v podstatě nic dělat.

Když jsme pak na aftrpárty seděli u stolečku, na chvíli se zastavil, krátká přátelská přestávka v pracovním networkingu. "Šaty jsou nádherné, dají se někde sehnat?" "No, my teď zařizujeme nový showroom, chceme vlastní obchod, ale zatím jsme nesehnali vyhovující prostory, takže to bude trvat.""No, taky, koupit si takové šaty to není jen tak, to jsou aspoň dva platy. Kolik stojí ty co mají na sobě modelky?" "No, popravdě, já nevím, o ceny se nestarám, ty určují moji marketingoví manažeři...no, víte, to jsou lidi kteří nakupují v Pařížské, takže, podle toho. Onehda jsme se hádali,jestli chtít ze halenku 7 nebo 14 tis..." Touhle větou mě dostal do kolen a zamilovala jsem si ho ještě více. Myslíte si, že je to dobrá politika? Já, i když vím, že jeho šaty si tedy ještě hooodně dlouho nekoupím, jsem pro. Pokud chcete aby vaše věci kupovali bohatí lidé, musíte udělat ceny pro bohaté lidi. Jak říká teta mého bývalého, která pracuje ve firmě obchodující mezi Rakouskem a Ruskem. "V Rakousku nakoupíme kamion Bio brambor, v Rusku je prodáme jako drahé Bio brambory, místo nich nakoupíme ruské bio brambory za levno a prodáme je v Rakousku jako bio."

No, ale dost o ceně. Jaká je tedy Polankova kolekce pro nadcházející sezónu?

Nic pro milovníky černé, krajek a vypasovaných střihů. Béžová, písková, šedá, smetanová, jemná batika, trička zdobená zlatou aplikací... Na první pohled jednoduché střihy, které se po oblečení mění v rafinované drapérie. Volnost pohybu, bavlna a hedvábí, všitá poutka pro monoho způsobů jak si daný kousek obléknout. Mini i maxi délky, jemně obepínající šaty pro štíhlé dívky i kousky, které podtrhnou osobnost ve velikosti 46. Pro mě, milovníka přesně tohoto stylu, nebe a peklo zároveň.

Je to mučení. Že bych si nechala ušít nějaké ty alá Polanka šaty? Nebo rovnou "fake"... opravdu bolestivé dilema. On je vizionář a jeho kreativitě je těžké se ubránit, těžké nepřijmout jeho myšlenky.

Tak jsem si koupila aspoň Elle. Naivně. Samozřejmě,že po rozbalení jsem se málem rozbrečela. Co je tohle za příšerný magazín, který se nedá číst ani prohlížet?(nová grafika mi opravdu vadí) Co je tohle za příšerný umělhmotný čínský hadr? Mrzelo mě to, ale co se dá dělat. Alespoň mám střih a památku na krásný zážitek.

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz