Dů jů lajk engliš?

Máte rádi angličtinu? A jiné jazyky? Daří se vám?

Já osobně jsem "nikdy nebyla dobrá na jazyky", řekl by klasik. Protože matematikou jsem se prokousávala bez problémů, angličtina (nebudu teď řešit výukové metody) byla brána jako ta slabá stránka. Patřila jsem k té klučičí polovině třídy, která se ráda spokojila s dvojkou, a i když se spokojit nechtěla, nakonec jí nic jiného nezbylo.
Nestěžuju si na to. Jako teenager jsem sice neměla jeden z těch radikálních názorů typu "jestli se mnou chce někdo mluvit, ať se laskavě naučí česky", ale vody mezinárodního internetu a vesmír cizojazyčné hudby mi byly dostatečně vzdáleny.

Časem sice ce přišlo uvědomění, že nějaký ten studijní pobyt v Londýně nebo FCE by se šikl, ale to už byla hotová základová deska a znáte to, když se staví dům...

Obor na Vš jsem si vybrala podle absence přijímacích testů z jazyků a žila si víceméně pohodlně, díky rodilým mluvčím a zkušeným pedagogům jsem si spojovala titulky a chápala smysl složitějších textů.

Jenomže kde ty loňské sněhy jsou!!!

Sedím nad domácím úkolem z Economy of vice. J.S.Mill - On Liberty - náplň mého dnešního večera a obávám se, že i noční můra. Moje doposud dostatečné znalosti, o jejichž čerstvost se staraly povinné hodiny cizího jazyka se ukazují být nicotnými.

Exkjůs mí? Áj dont andrsténd!

Chtělo by to na sobě máknout, když dneska píše jako rodilý psavec 90% českých bloggerek, každá náctiletá modelka telefonuje plynulým jazykem a známí cestují a pracují po celém světě. Jenomže jak? Začít číst blogy v angličtině? Začít číst knihy v angličtině? Nějaké tipy?

WHUMPF.

Jdu na další stránku textu.

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz