Čistému vše čisté

Všimli jste si toho, že někteří lidé vypadají vždycky hezky a jiní, i v nejkrásnějším modelu, udělají ostudu?

Motala jsem se dneska po rodném městě a pozorovala ženy a dívky. Tak, jako je pozoruju pořád. A všimla jsem si zvláštní věci. Některé vypadají dobře i v nepadnoucím nemoderním a šíleném oblečení. A některé mají outfit jako ze žurnálu, ale přesto z nich mám poměrně rozpačitý dojem.

Čím to je?

Jak je možné, že někdo si na sebe navleče pár hadrů na podlahu a rozbité boty a má na LB extrémní hype a jiný se snaží, má krásné věci ale neštěkne po něm ani pes?


Troufám si tvrdit že oblečení není podstatné. Moje tchýně tvrdí,, že nejkrásnější je žena nahá a já s ní souhlasím.

Oblečení je jenom něco navíc. To co je pod ním je podstatnější. To, co je trvalejší. Nemluvím teď o tvaru těla, o přednostech a nedostatcích postavy. Mluvím o obličeji, jeho výrazu a vráskách a o účesu.

Postavu zakryjete vhodným oblečením, nohy prodloužíte nebo zkrátíte botama.

Ale vlasy určí jak vás vnímají ostatní, určí váš styl, stejně jako vás určí tvar obočí, kvalita pleti v obličeji a hlavně, jeho výraz. Do obličeje totiž prosvítá vaše duše.

Půjčím si s dovolením příklad jedné známé bloggerky, a to zrovna Sandry. Nepotkala jsem ji nikdy naživo a tak to mám pravděpodobně zkreslené, ale tahle holka si na nic nehraje a to je to, co ji dělá tak přitažlivou. Je velmi štíhlá a tak jsou její rysy v obličeji tvrdé až samčí. Každá jiná by z toho že má bradu jako chlap byla nešťastná a maskovala se přetrhaným obočím a "hornickýma" očima. Ale tahle slečna to o sobě ví, nestydí se za to a je to základ její image, stejně jako její vlasy.

Ví jaká je, ví, že se nezmění a nakonec je se sebou spokojená a ta spokojenost z ní září, ostatní lidé chválí její krásu a to je další důvod spokojenosti.
...
Proto, i kdyby si oblékla pytel od brambor a k němu tržnicové boty do extrémní špice, bude jí to slušet. Čistému vše čisté.

...

Proč mi nic nesluší? Protože si nevěřím. Nevěřím svému divnému obličeji s proměnlivým tvarem, tomu jak jsem vysoká (nebo malá?), tomu jak jsem hubená (nebo tlustá?). Pořád hledám účes, v kterém bych se cítila sama sebou. Pořád hledám líčení, tvar obočí....pořád hledám svůj styl oblečení.

Postavte se nahé a nenalíčené před zracadlo. Pochvalte se. Řekněte si čím chcete být a věřte tomu, že tím jste. Pokud nevěříte své intuici v oblékání, líčení a česání, zeptajte se na radu.
Nenechte se odbýt, ptejte se všech a neplaťte za to.

Jedině když budete takové, jaké opravdu jste, bude vám to opravdu slušet.

Důležitá jste Vy.
Šaty jsou jenom celofán sloužící ke zvýraznění Vaší krásy.

(A kdyby něco, vždycky můžete napsat mě. Sejdem se na kafe, udělám pár nemravných návrhů a budu mít velkou radost, když se sejdu s pozitivní odezvou. Sama se tomu divím, ale ještě se mi nestalo, že bych někomu poradila nějaký účes a on mu nakonec neslušel. )Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz