Neprobádaná místa

Občas si říkám, chuděry bohaté ženy, které si musí kupovat oblečení minimálně v Zaře. I mírně pokročilí lovci mají více příležitostí a těmi jsou neprobádaná místa.

Tyto lovecké areály spojuje jedno. Dokud se tam nevypravíte, netušíte, co vám uniká. Nové originální kousky, obstojná kvalita a často směšné ceny.

a) Opuštěné obchodní domy
Kdysi býval v každém větším maloměstě obchodní dům Prior. Vy kteří máte to štěstí a žijete v blízkosti některého z těchto zkanzenů, určitě se tam vypravte. Několikrát do roka mají 20% slevu na vše.
Vy co se do Prioru dostáváte s několika přestupy, vyzkoušejte jiný místní obchodní dům. Když na fashionbooku byla reportáž o přehlídce FF a Sandra označila část svého outfitu za "Tesco", v Tescu na Andělu výrazně prořídl sortiment oblečení.
Jako správný lovec se rozkoukejte po všech řetězcích v okolí. Vyplatí se to.

Co se loví?

Prior
Doporučuju navštívit oddělení obuvi - občas narazíte na skutečné originály, spodní prádlo (plavky, podprsenky triumph), klobouky Tonak, pánské košile ... a nesmíme zapomenout na oddělení látek.

Tesco
Kalhoty, šaty, plavky, trička, spodní prádlo


Globus
Boty


Makro
Sportovní oblečení, casual wear

b) opovrhované "butiky"
Ten obchod tam už stojí třetím rokem, ale protože do něj vstupují zejména slečny s elementárním vkusem ruské štětky nebo ženy s velikostí xxx, nečekáte, že by tam stálo za to zajít. Lovec se ale nebojí ničeho, ani flitrů, ani plastových hrůz, ani levné bižuterie.
Nevšímejte si toho, na co se dívají ostatní. Tady hledáte lanýže zatímco ostatní trhají václavky. Doporučuju se podívat do části s cedulí "výprodej", do spodních polic a poliček. Ceny jsou opravdu lidové, takže se taky podívejte, jestli váš úlovek netrpí prašivinou a je z kvalitního materiálu. (kvalita z HM nebo Zary je minimum)

Co se loví?

Takko
Podprsenky malých velikostí a širokých obvodů, trička, tepláky, náušnice


Výprodeje
Spodní kalhotky, tílka, specialitky

"italské butiky"
Lodičky, peněženky, kabelky, jeansy

C) Tržnice
Kdy jste byli naposledy u "rákosníků"? Když vám maminka kupovala kraťasy na první tábor?
Od té doby se věci změnily. Na tržnicích mají hadříky módností, kvalitou a (bohužel) cenou srovnatelné s "kamennými" obchody. Při lovu opět doporučuju nejdříve prozkoumat krabice s "výprodejem" a pak postupovat k věcem, kterých si nikdo nevšímá.

Co se loví?
Bavlněné výrobky, plátěné kalhoty, holínky, gumové sandály, punčochové zboží, svetry

D) Pouťové stánky
Lovec, který zahlédne pouť, zrychlí krok až do běhu a vytahuje peněženku. Zkušeným krokem mine stánky se sladkostma a dlouze si prohlíží pouťovou bižuterii.

Co se loví?
Prstýnky, náramky, peněženky, náhrdelníky ... perly, kované a smaltované originály, polodrahokamy

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz