Lovecká sezóna

Dámy a pánové, tak nám zanedlouho vypukne nová lovecká sezóna. Určitě už máte naštudované všechny ty nóbl časopisy na křídovém papíře, na které my, obyčejní lovci, nemáme finanční prostředky. Víte co lovit?

Já, jako správný knihomol jsem se pokusila si trendy vyhledat tak nějak podomácku. To je klasika, nejdříve stáhnete fotky ze všech přehlídek ze všech čtyř fashionweeků, potom je pořád dokola projíždíte a třídíte, až vám z toho vypadnou nějaké ty trendy, které jsou silnější (v případě, že téměř neexistuje přehlídka na které je nenajdete), nebo slabší.

Rok se nám přehoupl do dalšího desetiletí a to znamená jedinné. Jsou tady zpátky lichá čísla. Je libo 50. léta? Nebo máte raději hippies? A což takhle móda kolem roku 1993? Pamatujete?
Ano, to všechno vystrkuje růžky a pokud to nebuší na dveře, určitě to zanedlouho přijde.

Dalším významným faktorem je konec finanční krize. Kdybychom měli dát na předpovědi návrhářů, čeká nás zase pár tlustých let, jako ty krávy, co vystupují z Nilu. Na mušce je pro tento podzim všechno, co souvisí s luxusem.

Nebo budeme věřit návrhářské předpovědi počasí? Oblečte se, přichází globální ochlazování, vyřvávají lední medvědi od Chanelu.

Dokonce i pro zaryté příznivce jednoduchosti se něco najde.

Připravte si zbraně, půjdem na ně!

(Jsem dneska taková nějaká roztěkaná, omluvte prosím ten uvolněný styl, plný skrytých výkřičníků.)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz