Jako feromon na kůrovce

V pátek jsem zase oblékala. Z původních pěti, šesti outfitů se nakonec podařilo cvaknout tři, čtyři, a to jsem ještě byla docela ráda. Taky jsem se mohla jenom koukat, i když i to koukání za to stálo.

Jak moc zajímavé může být koukání, když je focená Inna Pluhajková a o její krásu se stará vizážistka, styliska a modelka Janine Alexander?

Modelka byla krásná, příjemná, milá...přesně taková, jaká je na fotkách v tisku.

Stylistka krásná jakbysmet.

Všechno dýchalo luxusem.

Už jsem viděla mnoho vizážistických kufrů. Od nejobyčejnějších kufříků s pestrou směsí vysocebarvících stínů tajného původu, přes kompletní MAC kufr gay vizážisty, s přesně daným pořadím rtěnek v šukplíčkách. Tašku vizážistky plnou levných Avon šminek, stejně jako úsporné tři paletky sbalené do kabelky slečny ještě školou povinné.

Ale nikdy jsem neviděla kufr, ve kterém by stíny a pidlátka byly, mimo jiné, uložené v pastelově barevných taštičkách Dior. Netušila jsem ani, že Luis Vuitton vyrábí i "trekové sandálky".
Na tašky v ceně malého auta jsem si už zvykla. Stejně jako na brýle jejichž cena převyšuje můj příjem za dva měsíce. Nerozhází mě perly, (které, i když ne nejlepší, mám taky) hedvábí. Dokonce když jsem držela Inniny boty od Mc Queena, nerozklepala se mi brada.
Ani taška bot, které slečna Janine donesla, ze které čouhalo několik párů jehliček z Pařížské se mnu tak neotřásla, jako ty taštičky ve vizážistickém kufru.

A ten celek, botičky, masivní řetěz Chanel, šperky, kabelky, róby na štendru i sportovní sandálky od Vuittona...byl působivý. Jako feromon přitahuje a hubí kůrovčí samečky, višichni jsme nenápadně okukovali ten luxus a s velkou úctou se chovali k ženě, které ty věci říkaly "paní"....

Aby si mě lidi vážili, musím je oblékat do luxusních věcí? Musím sama sebe oblékat do značek z Pařížské a každé modelce přinést něco se zvučnou značkou? Ano, asi ano, jinak ke mě nebudou zákazníci příjemní?

Hm. Ale stejně si nemyslím, že řetěz Chanel je estetičtější než cingrlátka z NewYorkru, která jsou dost možná tisíckrát levnější. A nemyslím, že ani tak bohatí lidé mají právo zasahovat mi do mojí práce.

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz