Pěstí mezi oči

Včera jsem byla ošklivá na Verču z My raspberry life. Vidím že fotku smazala a je mi to trochu líto, protože to byla moc dobrá fotka a pohodový outfit, i když mi trochu hnul žlučí.

Přiznávám se, jsem perfekcionista. Snažím se (minimálně zpočátku) dělat nejlépe jak dokážu, a pokud nejsem schopná pracovat alespoň nadprůměrně, odcházím k něčemu jinému.

Zpátky k Verče a k jiným mnou postiženým, na které křičím Caps Lockem a přitom potají u monitoru fňukám.

Dokonalý outfit zprzněný odfláknutým detailem je jako rána pěstí mezi oči.

Je mi jedno jak chodí obyčejní lidé, už je skoro ani nevidím a pokud se snaží, naopak je dokážu pochválit.

Ale představte si takovou situaci:
Jdete si takhle po své trase procházkovým tempem a u toho očumujete ostatní. A z šedého davu proti vám najednou kráčí statný pohledný muž, v bílé košili s rozhalenkou, světlých plátěnkách, na hlavě má slamák. Těšíte se, až se ten světlý bod vašeho módního dne přiblíží, nespouštíte z něj oči...a pak vás málem trefí šlak, protože borec má na sobě pekelně okopané a jeté červené halovky, cca z roku 1989.
Veškeré vaše ideály o dobře oblečených mužích se najednou chcechlají a naklání.

Nebo jedete metrem, vedle stojí partička holek. Všechny šik, kreativně ale elegantně oblečené, na podpatcích, ve svých sladkých čtrnácti lízají červená lízátka, ve vlasech mají ozdoby a čelenky a rudou rtěnku na rtech. V duchu jásáte a byli by jste snad ochotni jet ještě další stanici, jenom aby jste je mohli očumovat. A pak metro cukne a jejich ruce vystřelí k madlům...a vám se zase zatočí hlava, a chce se vám brečet, protože všechny do jedné mají nehty nalakované snad před měsícem, oštípaný a okousaný lak.
Je tohle ještě zklamání?

Je to přece tak nefér k ostatním lidem. Taková podpásovka. Jako kdyby na vás nějaký kultivovaný člověk začal křičet ve vulgarismech (používaje vulgarismy jako spojky, částice, citoslovce).

Vnímáte zákeřné detaily? Dáváte si pozor, nebo to berete jenom jako "detail"?
Nebo jste magoři jako já, a pokud nemůže být outfit dokonalý, raději ho nenosíte?

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz