Nový hit?

Sotva se nám podařilo vymýtit jeden nešvar, hledáme si jiný.

Ponožky v sandálech? Ach ne, chytají se lidi se zájmem v módě za hlavu. A pánové, kteří svoje sandály (noha větrá, nepotí se, nepáchne) a svoje froté ponožky (sají pot, jsou dostatečně hrubé takže na nohu není zima) nadevše milují, nechápou co těm ženským na tom tolik vadí.

Ale budiž, vyrvali jsem našim otcům a mužům froté ponožky a použili je jako hardy na čištění drobných předmětů...abychom jejich chybu zopakovali...spíše zopakovaly.

Do otevřených bot si s gustem oblečeme punčochy nebo punčocháče, nejlépe se zesílenou špičkou.

Ženské, zbláznily jste se ?!?!
Který borec vám nakukal, že to tak má být?

Ano, podle kodexu oblékání má mít žena vždy punčochy. Punčochy jsou pro pobyt ve společnosti nezbytné, mají dělat nohu krásnější. Zakryjí křečové žíly, strie na holeních (hlásím se), červené kotníky, žilnatá nebo kdysi odřená kolena.
Musí ale být co nepřirozenější, aby pozorovatel nabyl dojmu, že ty nohy jsou tak krásné od přírody.
(Jak moc přirozená je lycra v odstínu o dva stupně tmavším?)

Punčochy se nosí z úcty k ostatním, aby se nemuseli dívat na to, co nemusí být vždy hezké.

Lidi ale velmi často zapomínají na to, že punčochy patří do uzavřených bot, lodiček. Do bot klasického tvaru, s pevnou patou i špičkou. Do bot decentních, zahalujících.

A tak, pravděpodobně využívajíc termoizolační funkce punčoch, se po českých městech prohámějí ženy všech věkových a váhových kategorií, vystavujíce světu své punčochy v otevřených botách. Buď netuší, jak moc je to špatně, nebo preferují pohodlí stejně jako jejich manželé s froťákama.

Na co se asi nosí otevřené boty? Přece proto, abychom ukázaly prsty, rudé nehtíky, úžasnou pedikůru (nožky k zulíbání, jeden z erotických symbolů)! Místo toho si to všechno zabalíme do "silonového pytlíku", zesílenou špičkou překryjeme nalakované nehty (ta se netrhá když něco nakopneme).

Lidi, rozum do hrsti, jestli nevěříte mi, kupte si na to nějakou příručku.
Silonky do otevřených bot nepatří!
(Z čehož vyplývá i to, že otevřené boty nepatří na vážné společenské události nebo ke kostýmku)
Pokud chcete nosit sandálky, peep toe a podobné vymoženosti a stydíte se za své holeně, kupte si samoopalovák nebo punčochy ve spreji. A nebo si kupte punčochy jiné než tělové barvy.

A nezlobte se na mě, ale já to fakt musím vykřičet. Často na ulici (nebo na blogu, to je fuk) vídávám krásnou vystajlovanou holku, která má tělové silonky do úžasných platforem, sandálků, peep toe heels a chce se mi z toho brečet.
Tahle superuper vychytávka vám shodí celý outfit, vrátí vás zpět do první třídy, do dob, kdy se bíle štrampličky (punčocháče) nosily vždy a všude.

Zameťme si proto před vlastním prahem a o ponožkách v sandálech nemluvne do té doby, dokud do nich nepřestaneme nosit tělové punčochy.
(Černé, fialové, zelené, nadkolenky, podkolenky, síťky...všechno povoleno, jenom ne tělové.)

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz