Legíno, ó Legíno...

Myslela jsem si že nasněží, roztaje a tenhle prvek vyšumí. A ono ne. Otepluje se, a paní Legína zase vystrkuje svoje půlky na každém rohu.

Ó Legíno, Legíno, vrchole pohodlí, vrchole nevkusu, ty rizikový prvku. Ty co z tlustých nohou děláš sloupy, z hubených pokroucené klacíky. Ty vládkyně příšerných délek, zákeřná galeristko celulitidy. Vrať se tam, kde jsi byla.Když mi bylo pět, řvala jsem jak tur touhou po tobě. V roce 1994 nosili legíny kluci i holčičky, každá barva byla unisex, Všechny materiály byly akceptovatelné, plavkovinou počínaje, sametem konče. Potisky 101 Dalmatinů nebo duha, nad kotník nebo s poutkem pod patu. Úžasné oblečení, ideální na lezení po stromech, na pískoviště, na kolo, na tůru, místo štramplí (punčocháčů).A na tohle sladké dětsví si asi nějaký pitomý západní fashionista vzpoměl, vyhrabal ze skříně milovanou legínu, pověsil to na lookbook a hnedka se z toho mohli všichni zbláznit. (Nebo že by Legínu vyhrabal ze dna skříně sám velký módní koncil?) Každopádně, z dětských tepláčků je rázem módní trend a jako o každém módním trendu se o tom nediskutuje.

Nediskutuje se, je to přece trend, přece to nosí každý a proto to každému musí slušet. A to nejlépe ve všech tvarech, barvých a délkách. Jsou to přece legíny a ty jsou ke všemu.


Lidi zapomínají že pod úzkýma plavkovýma legínama je vidět i ten beďar na zadku, bavlněné varianty mají po dni nošení vytahané kolena a pokud si svůj kousek vytáhnete do pasu, aby vám neplandaly love-handles, je vám, s prominutím, vidět "čárka".Legíny nejsou a nebudou samostatné oblečení. Nejsou to kalhoty. Mají svoje klady, ale pokud nemáte rozum, kašlete na to. Škodíte sobě, i ostatním. Svoboda lidská končí tam, kde začíná svoboda druhého. Tak jako nikdo není povinnen čuchat podpaží úředníka zavěšeného v tramvaji, nikdo není povinnen mít před obličejem celulitoidní prdel narvanou v černém latexu.

(Ps: Tohle je první a poslední článek, ve kterém nepoužívám "vaše" fotky. Některé "fashionblogerky" jsou dokonalé kopírky zahraničních rádoby trendů...)

Nechci říct že všechny ty obrázky tady jsou špatně. Ale ty, které nejsou dobře, si dokážete určitě vytřídit sami...podle zdravého rozumu.

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz