Hair, skin and mind

Ve středověku byl ideál krásy definován jako mladá dívka s dlouhými vlnitými blond vlasy, hnědýma očima a průsvitnou pletí.
Jak bychom ho mohli definovat dneska?
Jaká barva očí, vlasů a pleti je zrovna In?

Asi se vsichni shodneme na tom, že nejlepší by bylo narodit se jako jakási omalovánka, kde by se barvy mohly navolit každý měsíc znova.
Blonzová pleť, kaštanové vlasy a oči barvy medu?
Nebo raději sytě rezavou hlavu, porcelánovou tvář a pronikavě zelený pohled?
Rozhodnout se jestli být vášnivá zrzka, solidní brunetka, tajemná černovláska, něžná blondýnka nebo éterické plavovlasé stvoření.

Bohužel, svůj vztupní design si navolit nemůžeme. Rodíme se jako zrzky, blondýnky nebo tnavovlásky a až puberta nám odkryje karty a dá možnost korekce v podobě barev na vlasy.
Mnoho holek onu změnu barvy vlasů po desátém roce života, těžce rozdýchává. Tady se začíná věk melírů, zesvětlování... nebo barev.

Zatímco barva vlasů není nijak nezvratná a i oči se dají dobarvit čočkama, pleť je prostě osud.
Pokud vám do vínku není dána hrst až tatrovka pih, jako originál zrzka budete mít vždycky tendenci k růžové, jako blondýnka až plavovláska se budete trápit s bledou, místy až průsvitnou pletí, tmavé brunetky se občas rodí s knírkem nebo kruhy pod očima a ty nejexotičtěšjí si v létě připadají jako slovenští kopáči výkopů.
Změnu své duše a dojmu, který vyvoláváme, můžeme pomocí vlasů provést poměrně jednoduše. Pleť nás ale limituje v tom, jestli nám to bude slušet.

Jaké chceme být a jaké jsme?

Jaké jsou zrzky?
Kreativní, akční, plné energie.

Jaké jsou blondýnky? (myslím ty slečny kterým dětsky světlá zůstane, nebo jen nepatrně zezlátne)
Trochu zmatené, roztomilé, chytré

Jaké jsou zlatovlásky? (zelené, šedé, míchané oči, vlasy utkané ze slunečních paprsků)
Prátelské, optimistické, pečující

Jaké jsou plavovlásky? (popelavá blond až tmavě popelavá blond, modré, šedé, šedozelené oči)
Zasněné, nenápadné, zláštní

Jaké jsou brunetky?
Plné energie, solidní, rozumné

Jaké jsou černovlásky?
Tajuplné, vášnivé, neústupné

Já osobně jsem více než 19 let svého života prožila jako plavovlasá-zlatovlasá. Teď to je rok co jsem narezavo a občas si říkám, mít tak nějakou nenápadnou plavou barvu...
Moje sestra se narodila jako rozkošná blondýnka, do puberty vztoupila jako porcelánová plavoválska a posledních 7 let je zrzka. Věřím, že kdyby si zase dala svou původní barvu, o hodně se zklidní. Znám divoké brunety, které na si tajuplnosti přidávaly černou barvou, i hnědooké brunetky zoufale lpící na platinové něžnosti. Dokonce jednoho blonďáka který si na černo barvil vlasy i bradku.

Každému podle jeho gusta, nálady a momentální životní etapy. Jenom, prosím, hrajte to ze všech sil a nezapomínejte na odrosty a špatné barvení typu "barevná helma". My ostatní vám to chcemě věřit.

Jaké jsou vaše "klišé" o jednotlivých barvách vlasů? Jaké máte vlasy? Barvíte se? Toužíte někdy po původní barvě? Myslíte si že barvit se má i obočí?...

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz