Meze

Hlásáme svobodu, rovnost a bratrství. Nechť si každý nosí co je mu libo, co je mu pohodlné. Ale přiznejme si, že občas i ti nejtolerantnější skřípou zubama nad některými trendovými variacemi.

Existují nějaké estetické meze? Do jakého obvodu stehen je ještě "divácky příjemné" nosit legíny? Jaká je "ideální" výška ženy ve vztahu k vysokým podpatkům? Má věk vztah k dvojdílným plavkám?

Nejsme všichni ze stejné formy, máme různé typy postav, různé tvary, barvy, výšky a váhy. Logicky tedy nemůžeme čekat, že všem bude slušet totéž. Zejména "speciální prvky" můžou vykonat medvědí službu. (Uvedu příklad na chlapech, to snad nokoho neurazí. Takové hiphoperské rifle s výrazně sníženým sedem vypadají jinak na vysokém sportovci než na malém pivaři). Je krásné, že se dneska nad tím, co komu sluší a nesluší, pozastavují už jenom důchodci a takový ti nechutní rýpalové, mezi které se občas řadím i já. Na druhou stranu, někdo to říct musí a bohužel, chlapi se nedívají na trendy ale na to, jak to danému jedinci "sekne".
(proto často vyhrává prvoplánová kombinace minisukně-výstřih)

Když se zamyslím nad tím, kde bych mohla potenciální hranice hledat, napadá mě jich pár hned v mém nejbližším okolí.

V mém případě začínám vážně uvažovat nad podpatky. Ono je to krásné, vznášet se na jehlách a na pár centimetrů vysoké platformě...otázka zní, co na to lidi? Jak se asi cítí člověk, na kterého mluvím z výšky 188cm? (176 + 12) Nejsou tyhle krásné botičky určeny spíše pro slečny nižšího vzrůstu? (Zrovna dneska jsem jednu potkala. Ty botky jí přidávaly alespoň 15 čísel. Ale že to byla normální, spíše menší ženská, ten metr osmdesát jí slušel)

Další botová variace se týká mojí sestry. Bohužel, bohudík, má "masivní" podvozek a i když je velmi štíhlá, v nevhodném obutí (a ošacení) vypadají její nohy jako dva sloupy. Kotníky prostě nejsou tak patrné, jak by měly v ideálním případě mít (mimochodem, i Barbie měla "tlusté kotníky"). Za ty roky ví, že by na ně neměla upozorňovat a botám s pásky kolem kotníku nebo končícím těsně nad se vyhýbá. Pokud si do lodiček nevezme ponožky nebo nízké "polobotky-důchodky", jak je to momentálně lookbookovsky in, ničeho si nevšimnete.

Stylisté říkají, že legíny jsou pro každého. Pokud máte fantazii a trochu rozumu, můžete je nosit i když máte obezitu druhého stupně. Pokud vám ale nadbývá sebevědomí a zedeček ničím neschováváte, nepomůže vám ani postava modelky. Přes ideálně úzké legíny je vidět i celulitida na stehnech majitelky. (i kdyby tam bez legím skoro žádná nebyla)(jo, ta paní si říká "známá česká stylistka" a cestuje po světě...)

Co se týče dvojdílných plavek...moje babička je štíhlá, táhne jí na 70, bříško má jak pekáč buchet. To ale neznamená, že ho ukazuje. V určitém věku který se liší člověk od člověka kůže na břiše povolí. Svaly zůstanou a tuk se neobjeví, ale stárnutí je stárnutí, zvláště "po dětech".

...

Tak jsem řekla já...a teď je řada na vás. Máte nějaký trend který "diskriminuje" určitou skupinu obyvatel? Nebo jsem něco napsala špatně? Každý názor je vítán.

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz