Exagerada reacción?

zroj: idnes.cz, metro, blesk.cz ... elle.fr

Rozpoutejme na to diskusi...jakkoli je to extrémně obsáhlé téma.

I stalo se jednou, v redakci francouzké Elle se rozhodli, že vydají speciál. A protože chtěli být se světem zadobře, zvolili speciál velikosti L - XL. A že obrázky musejí být krásné, vybrali si Taru Lynn.

...

Jo, je to fajn když se jednou za čas můžete podívat na člověka který je hezký na pohled, nemá hranatý, kostnatý zadek a naopak, je celý tak nějak přátelsky měkký.

Jenomže v obsazování XL modelek do časopisů, podle mě, v poslední době nejde vidět nic než populismus.
Snaha zavděčit se lidem, kteří o problému nic neví.

Jako každá fotka owersized člověka, i tato vyvolala bouřlivou diskusi na téma "boj proti anorexii", "návrat přirozenosti", "konec vychrtlých modelek"...jenom aby se, jako mnohokrát předtím, po vydání nového čísla dotyčného periodika, nebo po nastoupení nové sezóny, zapomnělo na vše, co bylo řečeno.

Ne, není to návrat k přirozenosti ani revoluce. Jsou to populistické výkřiky. To, kde se odehrává skutečná práce vidět není.

Uvedu příklad, podobně obligátní jako akce Beth Ditto nebo právě aktuální Tara Lynn. Mám na mysli přehlídky Mark Fast. Přijde přehlídka, všechny dámské časopissy se můžou zbláznit, otiskují se fotky...ale podle mě je to jenom nechutná parodie.

Copak plnoštíhlá (chcete-li normální) žena může nosit takové oblečení? S nevhodným spodním prádlem? Přijde mi to jako urážka všech. Jakoby každý model místo výpovědi o oblé kráse vypovídal o nechutném nakynutém těle.


Pardon...ale tohle je nefér. Stejně nefér jako Tara Lynn s dokonale vyretušovanou kůží na stehnech. Jenom póza, apel na veřejné mínění, jako když Paroubek chce rozdat oblečení svého miminka na charitu.

Nejsem fanoušek tlustých lidí.

Vím, že je možné zhubnout, že je možné sportovat a cvičit. Ale na druhou stranu, hodně lidí je nádherných ve své měkkosti, miluju na ženách oblá bílá a měkká ramena a prsa dokonale tvarovaná tukem. Kompromis v rámci zdravého BMI.

A pokud chceme revoluci, už začala. Jenom není vidět.
http://www.vogue.it/en/vogue-curvyOlga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz