Fashion occasion of the yearJe Boží Hod ráno, rozcupované balicí papíry jsou uklizeny, každý má na sobě něco nového a všichni se spokojeně usmívají s plnými bříšky. Štědrý den, s celou nervózní přípravou je za námi a nezbývá, než si užívat cukroví, pohádek a dárků.

V naší rodině není štědrovečerní večeře jenom nejslavnostnější chvílí roku, chvílí kdy je všechno tiché a svítí jen svíčky, stromeček a krb, ale i zvláštní příležitostí krásně se obléknout. Už od úplného mrněte jsem na vánočních fotkách obklečená v nejlepších šatičkách. Postupně, jak jsem rostla a osamostatňovala se, Vánoce se staly jednou s mála příležitostí, pro které jsem se líčila a to později nejen sebe, ale i své sestry. Vymýšlely jsme co si oblečeme a učešeme, jaké budeme mít šperky a pak se s veškerou slavnostní parádou nazdobily, obuly a jako princezny zasedly k večeři. Jeden rok, to už jsem byla puberťačka, jsem odmítla své sestře poradit, co si má obléknout. Na fotkách má tedy jenom bílou halenku a uplakané oči.
Letos to bylo podruhé, kdy jsem se svou rodinou netrávila advent a "vpadla do hotového". Naše holčičí rituály, kdy se sejdeme v koupelně a radíme si, co je hezčí, pomáháme si s líčením a s česáním, se však nezměnily. Snad jen já, zahlcená oblékáním a líčením z celého roku, jsem to letos trochu odflákla.
Přeju vám krásné Vánoce, ať vám dárky i radost z nich dlouho vydrží, nejméně tak dlouho, jako vám vydržely před deseti lety. Protože temto čas je o tom, zahodit dospělost a užít si všech těch světýlek, sladkostí a měkých chlupatých věcí stejnou měrou, jakou si je užívají čtyřleté děti.


Já a moje mladší sestry. Poznáte čím jsme si podobné? :-D

Nádherné vlasy mojí nejmlaší sestřičky.

I plyšové morče dostalo něco na sebe - bojové morče v drátěné košili.


Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz