Daul Kim

Ta zpráva obletěla svět. Známá modelka korejského původu je mrtvá.
Sama si vzala život.

Asi by to nebylo nic podivného, módní průmysl se ani na chvíli nezastavil a její místo bude rychle zaplněno. Pořád se ale ptám: Proč? A odpověď nacházím sama v sobě.

Byla krásná, exotická, originální, nadaná.
Během tří let se dostala na vrchol. Měla samostatnou výstavu svých obrazů, natáčela umělecká videa ze světa kolem sebe. Měla přátele, rodinu, peníze.
Četla Kunderu, vlasy si odbarvovala na blond a sbírala vidličky.
A pak to vzdala.
Pro mnoho lidí nepochopitelné. Měla všechno o čem ostatní jen sní. Byla šťastná ... nebo ne?

Každý boj, i ten vítězný, následuje únava. A člověk čeká. Čeká co bude, čeká na štěstí, na ten mlhavý okamžik, vnitřní pocit a klid. A všichni kolem jsou šťastní, radují se s nového, z něčeho co si koupí, z něčeho co zažijí. A on se jenom usměje, a ta radost ostaních jako by klouzala po jeho povrchu, nezaryje se dovnitř, není tam. Necítí to, co by asi měl cítit, snaží se ze všech sil aby byl jako jiní. Ale každé očekávání je vystřídáno zklamáním. Ranní probuzení vedle blízké osoby nepřinese žádnou blízkost, jenom pocit chladného povlečení, tmu. Vědomí, že by přece měl něco cítit, že by měl být šťastný, stud přiznat to prázdno. Okolí to nechápe, nevidí mučenou duši, nevidí pochyby, strach, únavu. Nezbývá než být s tím sám, sám v zoufalství.
A pak přiletí můry, zasednou všechny cesty ke světlu a nezbyde nic než dále poslat jen duši.

Jak moc to znám. Jen děkuju všemu co dýchá a teče, že vím, kam utéct sama před sebou. Kam se schovat když nemám žádný cit. Když se ztrácím tomu, čemu jsem byla stvořena.

Byla o pár měsíců mladší než já.
Odpočívej v pokoji Kim. Ať tvoje duše najde klid, po kterém tolik toužila.

Olga Sládková (Karpecká), analytička

Potřebujete pomoct s daty či výzkumem? Kontaktujte mě na jsem@olgasladkova.cz nebo volejte +420 728 561 744.
Jste neziskovka? → Heroclan.cz